نمایشگر گوشی‌های هوشمند نشکن می‌شود

تا سال ۲۰۱۸ نمایشگر گوشی‌های هوشمند نشکن می‌شود دانشمندان انگلیسی با موفقیت توانستند صفحه نمایش‌هایی از جنس نانوسیم نقره را جایگزین صفحه نمایش‌های شیشه‌ای گوشی‌های هوشمند کنند. به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، دانشمندان دانشگاه ساسکس انگلیس می‌گویند که آن‌ها با جایگزین کردن یک ماده که از نانو سیم نقره ساخته شده در آستانه […]

تا سال ۲۰۱۸

نمایشگر گوشی‌های هوشمند نشکن می‌شود

دانشمندان انگلیسی با موفقیت توانستند صفحه نمایش‌هایی از جنس نانوسیم نقره را جایگزین صفحه نمایش‌های شیشه‌ای گوشی‌های هوشمند کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، دانشمندان دانشگاه ساسکس انگلیس می‌گویند که آن‌ها با جایگزین کردن یک ماده که از نانو سیم نقره ساخته شده در آستانه اختراع یک صفحه نمایش برای گوشی‌های هوشمند هستند که هرگز نمی‌شکند.

صفحه نمایش‌های لمسی معمولی از شیشه ساخته شده‌اند و الکترودهایی در زیر آن‌ها قرارداده شده که فشار وارد شده توسط انگشتان را می‌گیرد. این الکترود‌ها از اکسیدقلع‌ایندیوم ساخته شده، که یک فلز کمیاب و گران قیمت است.

در حال حاضر منابع ایندیوم رو به اتمام بوده و همین امر دانشمندان را بر آن داشته تا جایگزینی برای این ماده بیابند.

با تعبیه این ماده جدید که از نانوسیم نقره ساخته شده قیمت صفحه نمایش‌های جدید به یک پنجم صفحه نمایش‌های فعلی خواهد رسید. ضمنا با قراردادن این صفحه نمایش بر روی گوشی‌‌ها و تبلت‌‌ها همچنین می‌توان از قیمت آن‌ها کاست.

گفتنی است که این نانوسیم‌های نقره، یک ده هزارم تار موی انسان هستند و این ماده همچنین نسبت به اکسیدقلع‌ایندیوم رسانای بسیار بهتری است.

این دانشمندان هدف خود را از انجام این پژوهش، کاهش هزینه‌های افرادی اعلام کردند که سالانه هزینه‌های هنگفتی را صرف تعمیر گوشی‌های آسیب دیده خود می‌کنند.

 

به گفته محققان این پژوهش، این صفحه نمایش‌های جدید تا سال ۲۰۱۸ به بازار خواهد آمد.