بیش از ۷۰ درصد کانسارهای دنیا در ایران قرار دارد

جهانگیری بیش از ۷۰ درصد کانسارهای دنیا در ایران قرار دارد معاون اول رییس‌جمهور اظهار کرد: مطالعات ژئوفیزیک هوایی نشان می‌دهد که از ۴۵ نوع محیط مناسب برای تشکیل کانسار‌ها در دنیا، ۳۵ محیط آن در ایران وجود دارد. به گزارش ایسنا، اسحاق‌جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: بازدید من […]

جهانگیری

بیش از ۷۰ درصد کانسارهای دنیا در ایران قرار دارد

معاون اول رییس‌جمهور اظهار کرد: مطالعات ژئوفیزیک هوایی نشان می‌دهد که از ۴۵ نوع محیط مناسب برای تشکیل کانسار‌ها در دنیا، ۳۵ محیط آن در ایران وجود دارد.

به گزارش ایسنا، اسحاق‌جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

بازدید من از مرکز پژوهش‌های کاربردی و اکتشافات معدنی سازمان زمین‌شناسی ایران برای من که پدرم معدن کار بود و از ابتدا به این رشته علاقه‌مند بودم و دوره‌ای نیز مسؤولیت وزارت صنایع و معادن را بر عهده داشتم، فرصتی ارزشمند بود تا از نزدیک در جریان آخرین مطالعات و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی این مرکز قرار بگیرم.

 

تاکنون اکتشاف و استخراج مواد معدنی کشور عمدتاً از معادن سطحی صورت می‌پذیرفت اما اکنون مطالعات ژئوفیزیک هوایی امکان تولید اطلاعات دقیق‌تری از وجود مواد معدنی و کانی‌های موجود در اعماق زمین در اختیار می‌گذارد که می‌تواند تحول بزرگی در بخش معدن کشور ایجاد کند. این مطالعات نشان می‌دهد که از ۴۵ نوع محیط مناسب برای تشکیل کانسار‌ها در دنیا، ۳۵ محیط آن در ایران وجود دارد که ظرفیت کم‌نظیری برای کشورمان در حوزه معدن است».