۱۰۰تن کالای قاچاق در تهران به آتش کشیده شد

۱۰۰تن کالای قاچاق در تهران به آتش کشیده شد در راستای اجرای ماده ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مقدار ۱۰۰ تن کالای قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال دیروز توسط سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران به آتش کشیده شد. به گزارش ایرنا، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق […]

۱۰۰تن کالای قاچاق در تهران به آتش کشیده شد

در راستای اجرای ماده ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مقدار ۱۰۰ تن کالای قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال دیروز توسط سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران به آتش کشیده شد.

به گزارش ایرنا، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در این مراسم گفت: برای سومین بار در سال جاری کالاهای قاچاق در تهران امحا می‌شود و ۱۰۰تن کالا شامل مواد خوراکی، مکمل‌های بدن‌سازی، میوه‌های قاچاق، لباس‌های دست دوم جمع‌آوری شده از دستفروشان و اقلام بهداشتی به آتش کشیده شد.

علی‌اکبرپوراحمدنژاد خاطرنشان کرد: این مقدار کالای قاچاق مربوط به ۱۷۶ پرونده است که نزدیک به ۱۹۰ نفر در این رابطه در بازداشت به سر می‌برند.

وی افزود: قاچاق به تهران در ۳ قالب جا سازی، خلاف اظهاری یا از طریق ترانزیت عبوری انجام می‌شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران با بیان این که بخشی از قاچاق به تهران توسط شرکت‌های حمل‌ونقل کالا و مسافر انجام می‌شود، افزود: حتی قاچاق اتباع بیگانه و سوخت نیز از این کانال انجام می‌شود، اما هشدار می‌دهیم در طرح تشدید بازرسی این نهاد وسایل نقلیه حمل‌کننده کالای قاچاق در حکم قاچاق محسوب شده و ضبط و توقیف می‌شوند.

به گفته این مقام مسؤول، دوربین‌های موجود در سطح معابر قابلیت تخمین وزن خودروهای عبوری را دارند که در شناسایی کالای قاچاق مؤثر خواهند بود.

همچنین در این مراسم علیرضاروحی‌علیایی، عضو هیأت‌مدیره و معاون بهره‌برداری و فروش سازمان اموال تملیکی تصریح کرد: به‌طور همزمان در سراسر کشور مقدار ۳۰۰ تن کالا به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال شامل کالاهای سریع‌الفساد، شیمیایی، دارویی، لباس و سایر کالاهایی که بنا به دستور مقام قضایی و در راستای سلامت محوری جامعه ضبط شده‌اند امحا می‌شود.

به گزارش ایرنا، پیشتر حبیب‌ا…حقیقی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزبر لزوم برخورد با قاچاق در مبادی ورودی و مرزهای کشور تأکید کرده و گفته بود: مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

وی با اشاره به این‌که مقصد حجم عمده قاچاق کشور استان تهران است، افزود: کالاهای قاچاقی که در تهران انبار می‌شود یا در کشور باز توزیع شده یا وارد سطح عرضه می‌شود، به همین جهت تهران از اولویت اول مبارزه در سطح عرضه برخوردار است.