خطر تنش آبی در تابستان ۹۵

یک مقام مسؤول در وزارت نیرو با اعلام ایجاد سامانه کنترل خشکسالی و تنش آبی، گفت: اگر خشکسالی برطرف نشود، تابستان سال ۹۵، دوره‌ای سخت خواهد بود. به گزارش مهر، حمیدرضا تشیعی با اعلام قابلیت‌های سامانه هوشمند توزیع آب برای کنترل تنش آبی گفت: با رعایت این اصول اساسی قادر خواهیم بود هزینه‌هایی کم‌تری را […]

یک مقام مسؤول در وزارت نیرو با اعلام ایجاد سامانه کنترل خشکسالی و تنش آبی، گفت: اگر خشکسالی برطرف نشود، تابستان سال ۹۵، دوره‌ای سخت خواهد بود.

به گزارش مهر، حمیدرضا تشیعی با اعلام قابلیت‌های سامانه هوشمند توزیع آب برای کنترل تنش آبی گفت: با رعایت این اصول اساسی قادر خواهیم بود هزینه‌هایی کم‌تری را که در اثر نبود مدیریت دارایی‌های فیزیکی و سرویس‌های تأسیسات انجام می‌شود، صرف کنیم.

این مقام مسؤول در وزارت نیرو اظهار داشت: آب نقش اجتناب‌ناپذیری در سلامت و بهداشت جامعه دارد و مدیریت آب و فاضلاب به خصوص در بخش بهره‌برداری به عنوان نقطه ارتباط با مشترکین است که بر این اساس نیاز به هوشمندی بالایی دارد.

وی ادامه داد: سامانه هوشمند توزیع آب یک سامانه دینامیک، پیوسته و مکان‌محور محسوب می‌شود که در صورت رعایت این موارد می‌توانیم خشکسالی و تنش‌هایی را که در اثر بالا رفتن درجه حرارت و توسعه بی‌رویه شهر‌ها و برنامه‌ریزی شهری که متأسفانه تحت کنترل ما نیست، به خوبی هدایت کنیم.

تشیعی با بیان این‌که آب امروزه در تمامی جوامع محور اصلی توسعه قلمداد می‌شود، تصریح کرد: آب نقش اجتناب‌ناپذیری در سلامت و بهداشت جامعه دارد و مدیریت آب و فاضلاب به خصوص در بخش بهره‌برداری به عنوان نقطه ارتباط با مشترکین است که بر این اساس نیاز به هوشمندی بالایی دارد.

این مقام مسؤول در وزارت نیرو، مدیریت تولید، مدیریت توزیع، مدیریت دارایی‌های فیزیکی، اپراتوری تجهیزات و تأسیسات، مدیریت کیفیت محصول و مدیریت ضایعات را از جمله فعالیت‌های حوزه بهره‌برداری عنوان کرد و گفت: این چرخه رسالت وجودی شرکت‌های آب و فاضلاب را تشکیل می‌دهد و تمامی مدیران این بخش باید این موارد را مدنظر داشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر وضعیت خشکسالی در ماه‌های آینده تکرار شود، تابستان سال ۹۵ تابستان سختی خواهد بود که باید همه اقدام‌های کوتاه مدت به‌ منظور ارایه خدمات آب شرب به مردم در راس امور این شرکت‌ها قرار گیرد.