معاون وزیر نفت:تراز تولید بنزین ایران منفی شد

  عباس کاظمی با اشاره به واردات روزانه بیش از ۸ میلیون لیتر بنزین در سال‌جاری، گفت: از مصرف ۷۰ میلیون لیتری بنزین کشور تنها ۶۲ میلیون لیتر در پالایشگاه‌ها تولید می‌شود. به گزارش مهر، معاون وزیر نفت درباره آخرین وضعیت تولید و مصرف بنزین در کشور، از منفی شدن تراز تولید و مصرف این […]

 

عباس کاظمی با اشاره به واردات روزانه بیش از ۸ میلیون لیتر بنزین در سال‌جاری، گفت: از مصرف ۷۰ میلیون لیتری بنزین کشور تنها ۶۲ میلیون لیتر در پالایشگاه‌ها تولید می‌شود.

به گزارش مهر، معاون وزیر نفت درباره آخرین وضعیت تولید و مصرف بنزین در کشور، از منفی شدن تراز تولید و مصرف این فرآورده نفتی در کشور خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۸ میلیون لیتر بنزین در روز وارد کشور شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تأکید بر این‌که هم اکنون با احتساب MTB در مجموع حدود ۶۲ میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور مصرف می‌شود، تصریح کرد: این درحالی است که از ابتدای امسال تاکنون متوسط مصرف بنزین در کشور بالغ بر ۷۰ میلیون لیتر در روز بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین در خصوص بهره‌برداری از طرح‌های جدید پالایشگاهی در سال جاری، توضیح داد: امسال واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه اصفهان در مهر ماه راه‌اندازی شد تا ٧ میلیون لیتر بنزین این پالایشگاه از استاندارد یورو ۴ برخوردار شود و تا فروردین ماه سال آینده به ١١ میلیون لیتر برسد.

این مقام مسؤول تأکید کرد: بهره‌برداری از طرح جدید توسعه‌ای پالایشگاه نفت اصفهان سبب می‌شود بتوانیم کل شهرهای اطراف شهرهای اصفهان، شیراز و اهواز را زیر پوشش بنزین یورو چهار قرار دهیم.

 

کاظمی با اعلام این‌که هم اکنون طرح کیفی‌سازی پالایشگاه لاوان امسال به پایان رسیده است، اظهار داشت: هم اکنون منتظر تأمین کاتالیست بوده و طرح افزایش کیفیت در پالایشگاه بندرعباس هم به پیشرفت ٩٦ درصدی رسیده است و پیش‌بینی می‌شود تا بهار سال آینده روزانه ٣ میلیون لیتر افزایش تولید بنزین داشته باشیم.