فعالیت یک شرکت نفتی ژاپنی در ایران از سرگرفته شد

فعالیت یک شرکت نفتی ژاپنی در ایران از سرگرفته شد فعالیت شرکت نفتی «کوزومواویل» ژاپن در صنعت پالایش نفت ایران پس از وقفه‌ای چند ساله از سر گرفته شد. به گزارش مهر، با ورود به دوره پسابرجام شرکت‌های نفتی ژاپنی بیش از سایر شرکت‌های اروپایی و آسیایی در صنعت پالایش نفت ایران فعال بوده‌اند به‌طوری‌که […]

فعالیت یک شرکت نفتی ژاپنی در ایران از سرگرفته شد

فعالیت شرکت نفتی «کوزومواویل» ژاپن در صنعت پالایش نفت ایران پس از وقفه‌ای چند ساله از سر گرفته شد.

به گزارش مهر، با ورود به دوره پسابرجام شرکت‌های نفتی ژاپنی بیش از سایر شرکت‌های اروپایی و آسیایی در صنعت پالایش نفت ایران فعال بوده‌اند به‌طوری‌که در طول ۹ ماه گذشته تاکنون ۴ تفاهم‌نامه همکاری بین پالایشگاه‌های ایران و شرکت‌های نفتی ژاپنی امضا شده است.

بر این اساس، تاکنون تفاهم‌نامه و مذاکراتی با دو شرکت ژاپنی «ماروبنی‌وچیودا» برای اجرای طرح کاهش تولید نفت کوره پالایشگاه نفت بندرعباس، یک تفاهم‌نامه با شرکت «نیپون اویل» ژاپن برای اجرای طرح پترو پالایشگاه تبریز و مذاکراتی با شرکت «جی‌جی‌سی‌پی» ژاپن برای اجرای طرح کاهش تولید نفت کوره در پالایشگاه تهران انجام شده است.

با این وجود با کاهش تحریم‌ها، پای پنجمین شرکت نفتی ژاپن هم به صنعت پالایش نفت ایران باز شده تا در نخستین ماه‌های اجرای پسابرجام جمع چشم‌بادامی‌های سرزمین آفتاب تابان در صنعت پالایشگاهی ایران کامل شود.

از این رو هفته جاری با سفر هیأتی متشکل از مدیران و کارشناسان شرکت «کوزومواویل» ژاپن به ایران، یک دوره آموزشی با موضوعات تخصصی صنعت پالایش نفت در پالایشگاه نفت اصفهان برگزار شده است.

علاوه بر این مذاکراتی بین این شرکت ژاپنی و پالایشگاه اصفهان به منظور توسعه همکاری‌های نفتی در دوران پسابرجام انجام گرفته است.

 

شرکت‌های ژاپنی درحالی یکی پس از دیگری فعالیت‌های خود را در صنعت پالایش نفت ایران از سر می‌گیرند که از ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون با صادرات روزانه ۲۵۷ هزار بشکه نفت به ژاپن، رکورد فروش نفت خام ایران به این کشور آسیایی شکسته شده است.