۱۳۰ هزار فرصت شغلی مرتبط با گردشگری و صنایع دستی ایجاد می‌شود

ربیعی ۱۳۰ هزار فرصت شغلی مرتبط با گردشگری و صنایع دستی ایجاد می‌شود وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد ۱۳۰ هزار فرصت شغلی مرتبط با گردشگری و صنایع دستی تا پایان امسال در کشور خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، علی‌ربیعی در حاشیه مراسم آغاز عملیات ساختمانی نخستین هتل۵ ستاره حلال کشور در […]

ربیعی

۱۳۰ هزار فرصت شغلی مرتبط با گردشگری و صنایع دستی ایجاد می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد ۱۳۰ هزار فرصت شغلی مرتبط با گردشگری و صنایع دستی تا پایان امسال در کشور خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، علی‌ربیعی در حاشیه مراسم آغاز عملیات ساختمانی نخستین هتل۵ ستاره حلال کشور در جمع خبرنگاران در اصفهان افزود: دولت تدبیر و امید از ابتدا توجه ویژه‌ای به صنعت گردشگری داشت و همواره این صنعت را حمایت می‌کرد زیرا بهبود گردشگری در کشور زمینه بهبود اوضاع اقتصادی و همچنین اشتغال‌زایی را فراهم می‌کند.

به گفته وی دولت ۳۰ طرح گسترده در عرصه ساخت هتل و هتلداری را در کشور در دستور کار دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه به بوم‌گردی را نیز ضروری دانست و گفت: بسیاری از اماکن و خانه‌های روستایی در دل کویر و یا شمال و جنوب و شرق و غرب کشور توانایی تبدیل شدن به مراکز گردشگری و جذب سرمایه را دارند.

وی آغاز عملیات احداث نخستین هتل۵ ستاره حلال کشور در اصفهان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این مجموعه با دارا بودن ۲۵۰ اتاق، ۶۰۰ تخت و ۵۰ واحد آپارتمانی می‌تواند نقش شایانی در زمینه اسکان گردشگران ایفا کند.

نخستین هتل حلال۵ ستاره کشور با زیربنایی بالغ بر ۲۸ هزار متر مربع با ۲۵۰ اتاق و ۵۰ آپارتمان ظرف ۳ سال در مجموعه مهمانسرای گردشگری اصفهان واقع در خیابان هزار جریب اصفهان احداث می‌شود.

هزینه ساخت این هتل دو هزارمیلیارد ریال تخمین زده شده است که از محل سرمایه‌گذاری خارجی و صندوق بازنشستگی کشوری تأمین می‌شود.

 

صنعت گردشگری اصفهان از سال ۹۲ رشد قابل توجهی داشته است و براساس آمار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان در سال ۹۲ رشد گردشگران خارجی اصفهان از ۱۱۰ به ۱۸۰ هزار نفر، در سال ۹۳ به ۲۵۰ هزار نفر و در نیمه اول سال ۹۴ به بیش از ۲۵۰ هزار نفر افزایش یافته است.