هشدار پایگاه استنادی ISC به مؤسسات علمی

هشدار پایگاه استنادی ISC به مؤسسات علمی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در خصوص استفاده غیرقانونی از نام و اعتبار ISC برای برگزاری همایش هشدار داد. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، این پایگاه علمی به عنوان سومین نظام استنادی بین‌المللی و متولی سنجش علم دانشگاه‌ها […]

هشدار پایگاه استنادی ISC به مؤسسات علمی

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در خصوص استفاده غیرقانونی از نام و اعتبار ISC برای برگزاری همایش هشدار داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، این پایگاه علمی به عنوان سومین نظام استنادی بین‌المللی و متولی سنجش علم دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی کشور و سایر کشورهای اسلامی است.

به موجب آیین‌نامه «نحوه برگزاری و ساماندهی همایش‌های علمی» تمامی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، انجمن‌های علمی جهت برگزاری همایش‌های علمی قبل از فراخوان لازم است مطابق با «شیوه نامه ثبت، پردازش و اشاعه همایش‌های علمی و مقالات آن» نسبت به ثبت همایش‌های علمی در سامانه همایش‌های معتبر ISC اقدام و بعد از همایش مجموعه مقالات را جهت نمایه‌سازی به پایگاه ISC ارسال کنند.

از آن‌جا که ثبت یک دوره همایش در سامانه همایش‌های معتبر ISC به منزله صدور مجوز به برگزارکننده جهت استفاده از آرم و اعلام حمایت ISC در دوره‌های بعدی همایش نیست برگزارکننده ملزم است رأساً در هر دوره از همایش، نسبت به ثبت و اخذ مجوز استفاده از نشان واره (لوگو) ISC اقدام کند.

ضمناً در برگزاری تمامی همایش‌های علمی و بالاخص همایش‌های بین‌المللی، برگزار کننده باید براساس ماده ۳ آیین‌نامه «نحوه برگزاری و ساماندهی همایش‌های علمی» به شماره ۱۶۸۲۱۶/۳ در تاریخ ۱۱ آذرماه ۹۳ مجوزهای لازم را اخذ کند.

در چند ماه اخیر مشاهده شده است که عده‌ای به صورت غیرقانونی، برگزاری همایش را وسیله‌ای برای کسب در آمد و تجارت قرارداده و بدون هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی‌صلاح، نسبت به برگزاری انواع همایش‌ها و کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی در سطح کشور و حتی خارج از کشور اقدام کرده‌اند.

با توجه به الزامات قانونی در صورت مشاهده هر گونه استفاده بدون مجوز از آرم و لوگوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) موجبات پیگرد قانونی را جهت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام فراهم می‌آورد.

 

به تمام شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان در همایش توصیه می‌شود با مراجعه به وب‌سایت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام به آدرس http: //mcl.isc.gov.ir ضمن آگاهی از نحوه ثبت همایش در پایگاه و آشنایی با آیین‌نامه‌ها و مقررات مربوطه، فهرست همایش‌های ثبت شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و فهرست برخی از همایش‌هایی که بدون اخذ مجوز اقدام به استفاده از نام و یا لوگوی ISC کرده‌اند، را ملاحظه کنند.