روزانه ۱۰ هزار حادثه برای رانندگان پوکمون‌گو باز

روزانه ۱۰ هزار حادثه برای رانندگان پوکمون‌گو باز نتایج یک تحقیق علمی ثابت کرد اجرای بازی Pokemon Go بر کیفیت رانندگی مردم اثر به شدت منفی می‌گذارد. به گزارش فارس به نقل از رویترز، بر مبنای مقاله علمی منتشر شده در ژورنال پزشکی JAMA Internal Medicine اجرای این بازی مبتنی بر واقعیت مجازی عامل وقوع […]

روزانه ۱۰ هزار حادثه برای رانندگان پوکمون‌گو باز

نتایج یک تحقیق علمی ثابت کرد اجرای بازی Pokemon Go بر کیفیت رانندگی مردم اثر به شدت منفی می‌گذارد.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، بر مبنای مقاله علمی منتشر شده در ژورنال پزشکی JAMA Internal Medicine اجرای این بازی مبتنی بر واقعیت مجازی عامل وقوع روزانه ۱۰ هزار حواس‌پرتی در میان رانندگان است.

با توجه به این‌که کاربران این بازی حتی در حین رانندگی هم به دنبال شکار پوکمون‌‌ها هستند تمرکزی بر جاده و مسیر رانندگی ندارند و همین مسأله عامل وقوع بسیاری از تصادفات رانندگی است.

در یک ماهی که از همه گیر شدن این بازی می‌گذرد، بسیاری از متخصصان بهداشت روانی و همین طور روانپزشکان درمورد خطرات ناشی از اجرای این بازی هشدار داده‌اند و می‌گویند کاربران حتی در زمانی که در ترافیک هستند و باید به دقت خودروی خود را هدایت کنند هم ترجیح می‌دهند پوکمون شکار کنند.

براساس مطالب مقاله مذکور یک بررسی که در بازه زمانی ۱۰روزه صورت گرفته نشان می‌دهد که بیش از صدهزار نفر از کاربران این بازی به علت حواس‌پرتی و بی‌توجهی به محیط اطراف به‌طور بالقوه در معرض خطر جراحت یا حتی مرگ بوده‌اند.

نکته مهم این است که کاربران تلفن همراه ممکن است از پاسخگویی به یک تماس یا پیامک خودداری کرده و آن را به وقت دیگری موکول کنند، اما در زمان مشاهده یک پوکمون به هیچ وجه حاضر به چنین کاری نخواهند بود، زیرا می‌خواهند حداکثر امتیاز ممکن را کسب کنند.

 

برای انجام این بررسی در آمریکا محققان پس از شناسایی ۳۵۰ هزار توئیت ارسالی در توئیتر که دارای کلمات پوکمون‌گو، خودرو و رانندگی بوده، ۴۰۰۰ مورد از آن‌‌ها را به‌طور تصادفی انتخاب و تحلیل محتوا کردند و متوجه شدند در یک سوم این توئیت‌ها به تصادف یک راننده با عابران پیاده یا قریب‌الوقوع بودن این حادثه اشاره شده است.