فشار حقوقی روزنامه‌نگاران به اف‌بی‌آی برای افشای نحوه هک آیفون

فشار حقوقی روزنامه‌نگاران به اف‌بی‌آی برای افشای نحوه هک آیفون گروهی از رسانه‌ها و روزنامه نگاران شاغل در آمریکا اف‌بی‌آی را مورد پیگرد قضایی قرارداده‌اند تا پلیس آمریکا را بر طبق قانون آزادی اطلاعات مجبور به افشای نحوه هک کردن یک گوشی آیفون کنند. به گزارش فارس به نقل از دیجیتال ترندز، گفته می‌شود پلیس […]

فشار حقوقی روزنامه‌نگاران به اف‌بی‌آی برای افشای نحوه هک آیفون

گروهی از رسانه‌ها و روزنامه نگاران شاغل در آمریکا اف‌بی‌آی را مورد پیگرد قضایی قرارداده‌اند تا پلیس آمریکا را بر طبق قانون آزادی اطلاعات مجبور به افشای نحوه هک کردن یک گوشی آیفون کنند.

به گزارش فارس به نقل از دیجیتال ترندز، گفته می‌شود پلیس آمریکا برای هک کردن گوشی آیفون ۵‌سی متعلق به عامل حملات تروریستی سن‌برناردینو از یک شرکت صهیونیستی کمک گرفته، اما حاضر به افشای جزییات این همکاری نیست.

حال شاکیان اف‌بی‌آی می‌خواهند بدانند هک شدن این گوشی چگونه صورت گرفته و دقیقاً چه فردی این گوشی را هک کرده است.

از جمله رسانه‌ها و خبرگزاری‌هایی که به همین دلیل از اف‌بی‌آی به دادگاه شکایت کرده‌اند می‌توان به خبرگزاری آسوشیتدپرس، Vice Media و Gannettاشاره کرد.

در بخشی از این شکایت آمده است: خرید فن‌آوری هک آیفون و دسترسی به داده‌های ذخیره شده بر روی این گوشی با استفاده از فن‌آوری مذکور، مؤید وجود یک آسیب‌پذیری امنیتی جدی افشانشده در یکی از محبوب‌‌‌ترین محصولات مصرفی جهان است.

پلیس فدرال آمریکا بعد از به دست آوردن گوشی آیفون عامل تیراندازی در سن‌برناردینو از اپل خواست تا ابزاری برای هک ان در اختیار اف‌بی‌آی قرار دهد. اما اپل از این کار امتناع کرد تا رویه‌ای غلط را به وجود نیاورد. در نتیجه اف‌بی‌آی با همکاری شرکتی ثالث موفق شد به داده‌های مورد نظرش دست یابد.

 

مؤسسات خبری می‌گویند مهم است که اپل هم از شیوه انجام این هک مطلع شود تا بتواند حفره عامل موفقیت این هک را رفع کند و از سرقت اطلاعات میلیون‌‌ها کاربر آیفون جلوگیری کند. آن‌‌ها از اختصاص بودجه عمومی و دولتی به این کار نیز ناراضی هستند و معتقدند مبنای قانونی برای این کار وجود ندارد.