داود آزاد بعد از ۱۰ سال در تهران کنسرت گذاشت

داود آزاد بعد از ۱۰ سال در تهران کنسرت گذاشت «داوود آزاد» پس از گذشت ۱۰ سال، در تهران کنسرت برگزار کرد. به گزارش ایسنا، کنسرت «داوودآزاد» در پایان روزی که با ورود محمدرضاشجریان به ایران آغاز شده بود، در تالار وحدت برگزار شد. در این برنامه، آزاد علاوه بر خواندن، به نواختن تنبور، عود […]

داود آزاد بعد از ۱۰ سال در تهران کنسرت گذاشت

«داوود آزاد» پس از گذشت ۱۰ سال، در تهران کنسرت برگزار کرد.

به گزارش ایسنا، کنسرت «داوودآزاد» در پایان روزی که با ورود محمدرضاشجریان به ایران آغاز شده بود، در تالار وحدت برگزار شد.

در این برنامه، آزاد علاوه بر خواندن، به نواختن تنبور، عود و تار پرداخت و گروهی از نوازندگان با سازهای متعددی مانند قانون، نی، دف، تمبک، کمانچه، کوزه و قیچک او را همراهی کردند. هرچند در برخی قطعه‌ها، دو یا ۳ ساز اصلاً به صدا درنمی‌آمدند و در یک قطعه نیز تعدادی از نوازندگان سازهای خود را زمین گذاشتند و با دست زدن، ریتم موسیقی را دنبال کردند. در چند قطعه نیز یک سماع‌گر در پشت گروه موسیقی به اجرای حرکات مخصوص می‌پرداخت.

پیش از آغاز کنسرت، آزاد در سخنان کوتاهی توضیح داد که بعد از ۱۰ سال موفق شده در تهران کنسرتی اجرا کند و افزود: البته این‌طور نبود که نخواهیم در این ۱۰ سال کنسرتی داشته باشیم، اما مسایلی پیش آمد که این اتفاق نیفتاد. امیدوارم این کنسرت شروع خوبی برای برگزاری کنسرت‌های بعدی باشد.

داوود آزاد در برخی قطعات از جمله قطعه «مشق‌نام‌لیلی» که به درخواست مخاطبان در پایان این کنسرت اجرا شد، از آن‌‌‌ها می‌خواست که اگر شعر‌‌ها بلد هستند، با گروه همراهی کنند که این کار در قطعه پایانی با تکرار نام «لیلی» انجام شد.

 

آزاد در آغاز بخش دوم این برنامه، با تشکر از مخاطبان به‌خاطر دادن انرژی مثبت به اعضای این گروه موسیقی، گفت: امیدوارم به حالی که دنبال آن هستید، رسیده باشید. هدف موسیقی ما، ایجاد آن حال به معنای خود لحظه‌ حال و بریده شدن از گذشته و آینده است که ذهن ما همیشه درگیر آن است. اگر بتوانیم این حال را تجربه کنیم و با هستی یکی شویم، به هدف موسیقی رسیده‌ایم.