آغاز ثبت نام قطعی زائران اربعین

آغاز ثبت نام قطعی زائران اربعین رییس سازمان حج و زیارت گفت: ثبت نام قطعی زائران اربعین حسینی از شنبه –دیروز- در سامانه سماح سازمان حج و زیارت آغاز شد. به گزارش فارس، سعیداوحدی افزود: زائران متقاضی زیارت اربعین که پیش ثبت نام کرده‌اند برای ثبت نام قطعی از ۲۷ شهریور به سامانه سماح سازمان […]

آغاز ثبت نام قطعی زائران اربعین

رییس سازمان حج و زیارت گفت: ثبت نام قطعی زائران اربعین حسینی از شنبه دیروز- در سامانه سماح سازمان حج و زیارت آغاز شد.

به گزارش فارس، سعیداوحدی افزود: زائران متقاضی زیارت اربعین که پیش ثبت نام کرده‌اند برای ثبت نام قطعی از ۲۷ شهریور به سامانه سماح سازمان حج و زیارت مراجعه و ثبت نام خود را قطعی کنند.

اوحدی افزود: تعداد ثبت نام زائران اربعین از مرز ۱۶۰ هزار نفر عبور کرده و پیش‌بینی می‌شود بیش از دو میلیون زائر در مراسم پیاده‌روی اربعین حضور پیدا کنند.

وی گفت: صدور ویزا از اول مهرماه آغاز می‌شود و از نیمه مهر هم کنسولگری عراق در ۱۲ نقطه کشورمان مستقر خواهد شد و هیچ مشکلی در خصوص صدور ویزا نخواهد بود.

رییس سازمان حج و زیارت در خصوص استقرار موکب‌های کشورمان در مسیر مراسم اربعین هم گفت: مسؤولیت استقرار موکب‌‌‌ها با ستاد بازسازی عتبات است و خیران متقاضی مشارکت در پذیرای زائران اربعین می‌توانند به شماره حساب این ستاد کمک‌های خود را واریز کنند.

وی افزود: امسال ۵ موکب به یاد و نام شهدای مظلوم منا برپا خواهد شد که شامل ۳ موکب در مرزهای مهران، چزابه و شلمچه و دو موکب در کربلا و نجف است.

اوحدی در خصوص وضعیت حج تمتع سال آینده هم گفت: مقام‌معظم‌رهبری مطالباتی را مطرح و تأکید کردند باید جهان اسلام از این خواب سنگین بیدار شوند و رفتار عربستان تغییر کند تا شاهد حج ابراهیمی باشیم.

 

وی افزود: تا امروز عربستان یک عذرخواهی نکرده است و مسؤولیت را نپذیرفته و با دروغ‌پردازی و پول‌های حرام به دنبال فضا‌سازی تبلیغاتی هستند و امیدواریم شاهد حجی که بنا به فرموده مقام‌معظم‌رهبری مظهر شکوه، عزت عظمت و معنویت و کرامت و عزت زائر است، باشیم.