تلویزیون تعاملی بین ۳ نهاد تعیین تکلیف شد

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مجوزهای VOD کاری مشترک با وزارت ارتباطات است تا بسترهای فنی لازم برای ارایه محتوای تجمیع‌کنندگان ما فراهم شود. علی جنتی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره رفع اختلاف نظرهای موجود میان سازمان صداوسیما و وزارتخانه‌های ارشاد و ارتباطات پیرامون راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی اظهار کرد: برخی اختلاف‌نظر‌ها وجود داشته […]

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مجوزهای VOD کاری مشترک با وزارت ارتباطات است تا بسترهای فنی لازم برای ارایه محتوای تجمیع‌کنندگان ما فراهم شود.

علی جنتی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره رفع اختلاف نظرهای موجود میان سازمان صداوسیما و وزارتخانه‌های ارشاد و ارتباطات پیرامون راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی اظهار کرد: برخی اختلاف‌نظر‌ها وجود داشته است اما در حال حاضر بحث IPTV در اختیار صداوسیما است و این سازمان می‌تواند آن‌چه تولید خودش به حساب می‌آید اعم از صوت و تصویر را در اختیار دارندگان مجوز IPTV قرار دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: از طرفی چون وزارت ارشاد مسؤول تولید محتوا در حوزه سینما، تئاتر و موسیقی است بنابراین آن قسمت از محتوا را که خودمان مسؤول آن هستیم و تا قبل هم در قالب اکران سینمایی یا آلبوم موسیقیایی مجوز می‌دادیم، اکنون با آمدن VOD در اختیار تجمیع‌کنندگان محتوا می‌گذاریم.

وی در پاسخ به این سؤال که وزارت ارتباطات هم مجوزهایی را تحت عنوان ارتباطات ثابت(FCP) واگذار کرده که ارایه خدمات VOD در آن‌ها دیده شده است، با این حساب نوعی موازی‌کاری به حساب نمی‌آید، گفت: وزارت ارتباطات از نظر فنی مجوزهای این حوزه را می‌دهد زیرا بخشی از فعالیت‌ شرکت‌های تجمیع کننده محتوا بر بستر IT است.

 

او افزود: بحث‌های فنی VOD با وزارت ارتباطات و محتوایی آن با ماست.