رفع فیلتر برخی سرویس‌ها البته به جز اینستاگرام و واتس‌اپ!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: تلاشمان این است محدودیت‌هایی که قابلیت برطرف شدن را دارند، برداشته شود و انشاا… طی دو روز آینده، خبر‌های خوشی در این زمینه خواهید شنید، اما دو پلتفرم اینستاگرام و واتس‌اپ فعلاً شامل این اتفاق نمی‌شوند. عیسی زارع‌پور؛ در حاشیه مراسم رونمایی از ناوگان موتوری برقی شرکت ملی پست […]

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: تلاشمان این است محدودیت‌هایی که قابلیت برطرف شدن را دارند، برداشته شود و انشاا… طی دو روز آینده، خبر‌های خوشی در این زمینه خواهید شنید، اما دو پلتفرم اینستاگرام و واتس‌اپ فعلاً شامل این اتفاق نمی‌شوند. عیسی زارع‌پور؛ در حاشیه مراسم رونمایی از ناوگان موتوری برقی شرکت ملی پست کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره دلیل اختلال ایجاد شده در زمینه اینترنت طی چند روز اخیر، اظهار کرد: روز چهارشنبه و پنجشنبه در مرکز تبادل ترافیک تهران مشکلی را طی یک الی دو ساعت داشتیم که با همت دوستان برطرف شد و الان هیچ مشکلی در مرکز تبادل ترافیک وجود ندارد. به نوشته ایسنا، او درباره رفع فیلتر بعضی از پلتفرم‌های خارجی به صورت کامل، اظهار کرد: من قبلاً اعلام کرده‌ام که کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، متولی فیلترینگ است و و حدود ۱۳عضو دارد که دولت یکی از اعضای آن است‌. تلاشمان این است محدودیت‌هایی که قابلیت برطرف شدن را دارند، ‌برداریم و انشاا… طی دو روز آینده خبرهای خوشی در این زمینه خواهید شنید. وی ادامه داد: البته دو پلتفرم اینستاگرام و واتس‌اپ که با مصوبه نهادهای امنیتی مسدود شدند، فعلاً مشمول این اتفاق نیستند و در این زمینه نهادهای امنیتی تصمیم گرفتند اما سرویس‌ها و خدماتی هستند که از نظر ما قابلیت بازنگری دارند و اکنون مسیر را دنبال می‌کنیم که این اتفاق رخ دهد. مشخصاً کلاب هوس طی روزهای آینده رفع فیلتر می‌شود.

نقش وزارت ارتباطات در کاهش آلایندگی هوا

عیسی زارع‌پور؛ همچنین در آیین رونمایی از موتورسیکلت‌های برقی موزعین شرکت ملی پست کشور که با حضور رییس سازمان محیط‌زیست و شهردار تهران برگزار شد، اظهار کرد: پیش از هر چیزی تشکر می‌کنم از همه عزیزانی که برای به ثمر رسیدن این پروژه تلاش کردند. اتفاقی که امروز رخ داد نزدیک به یک دهه برای آن زحمت کشیده شده و حاصل تلاش نخبگان کشور است تا این محصول داخلی را در کشور داشته باشیم و امروز به یک سرمایه برای کاهش آلایندگی کشور تبدیل شد. انشاا… در همه حوزه‌هایی که کشور به آن نیاز دارد، شاهد واقفان باشیم و منابع خود را به این سمت هدایت کنند و این اقدام الگویی برای شهرداران سایر کلانشهر‌ها باشد. وی درباره نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کاهش آلایندگی هوا، اظهار کرد: حرکت به سمت هوشمندسازی و الکترونیکی کردن خدمات در راستای کاهش آلایندگی در سفر‌ها در این دولت آغاز شده و هدفشان این است که با هوشمندسازی همه بخش‌های کشور آلایندگی را کاهش دهیم و این شدنی است.