وزیر نفت عنوان کرد؛

حل معضل تأمین سوخت در سیستان‌وبلوچستان با احداث خط لوله کرمان -زاهدان

گروه انرژی -وزیر نفت، از احداث خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی از جنوب کرمان تا زاهدان به طول ۵۲۰ کیلومتر و بار مالی پنج هزار میلیارد تومان خبر داد. به گزارش مناقصه‌مزایده، جواد اوجی؛ در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران، درباره تأمین سوخت استان سیستان‌وبلوچستان و سفرش به همراه معاون اول رئیس‌جمهور به […]

گروه انرژی -وزیر نفت، از احداث خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی از جنوب کرمان تا زاهدان به طول ۵۲۰ کیلومتر و بار مالی پنج هزار میلیارد تومان خبر داد. به گزارش مناقصه‌مزایده، جواد اوجی؛ در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران، درباره تأمین سوخت استان سیستان‌وبلوچستان و سفرش به همراه معاون اول رئیس‌جمهور به این استان اشاره کرد و افزود: در این سفر تصمیم‌های خوبی برای سوخت‌رسانی به استان سیستان‌وبلوچستان گرفته شد. وی در ارتباط با بحث حل اساسی معضل تأمین سوخت این استان، افزود: در گذشته فرآورده‌های نفتی اعم از بنزین و نفت‌گاز و نفت سفید با تانکرهای سوخت‌رسان و ریلی به سیستان‌وبلوچستان انتقال می‌یافت که مقرر شد احداث خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی در دستور کار قرار گیرد. وزیر نفت، ادامه داد: در این ارتباط مقرر شد خط لوله فرآورده‌های نفتی از جنوب کرمان تا زاهدان به طول ۵۲۰ کیلومتر و بار مالی پنج هزار میلیارد تومان احداث می‌شود. اوجی؛ اظهار داشت: احداث این خط لوله در شورای اقتصاد مطرح خواهد شد تا مصوب شده و کار اجرایی آن آغاز شود. به وی افزود: ظرف دو سال آتی مسأله تأمین فرآورده‌های استان در این اقدام میان‌مدت کاملاً حل می‌شود. وی توضیح داد: ۶۵ تانکر سوخت‌رسان به سیستان‌وبلوچستان اختصاص یافت تا طی دو سال آینده که خط لوله فرآورده نفتی احداث شود مشکلی در تأمین سوخت این منطقه نداشته باشیم. وزیر نفت، خاطرنشان کرد: ۵۰ جایگاه سی‌ان‌جی جدید و ۳۰ جایگاه بنزین نیز در سیستان‌وبلوچستان احداث خواهد شد که تجهیزات این جایگاه‌های جدید نیز به صورت رایگان از سوی وزارت نفت تأمین می‌شود.

اختصاص سهمیه ۱۰۰ لیتری نفت سفید به هر خانواده سیستانی

وزیر نفت، با تأکید بر اینکه پیگیری وضعیت سوخت و انرژی در سیستان‌وبلوچستان به دستور رئیس‌جمهور انجام شد، اظهار داشت: با توجه به هوای سرد استان، خانوارهای این استان سهمیه ماهانه ۲۰۰ لیتری نفت سفید داشتند که یک سهمیه ۱۰۰ لیتری دیشب مصوب شد که در مجموع ۵۰ میلیون لیتر خواهد شد. اوجی؛ افزود: به دستور معاون اول رئیس‌جمهور، مقرر شد راه‌آهن نیز تعداد واگن مخزن دار برای تأمین فرآورده‌های مورد نیاز استان اقدام کند. وی با بیان اینکه در زمینه گازرسانی اتفاقات خوبی در دولت سیزدهم رخ داده است، افزود: در ابتدای دولت کل خطوط انتقال و تزریق گاز به استان ۱۸ درصد بود که امروز به بیش از ۸۰ درصد رسیده‌ایم و اردیبهشت امسال خط لوله گاز از زاهدان به سیستان را گازدار کردیم و در حوزه سیستان پنج شهرستان تا پایان امسال گازدار می‌شوند. اوجی؛ درباره شهرستان زابل نیز گفت: این شهر نیازمند ۵۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی بود که تاکنون ۴۷۰ کیلومتر آن انجام شده است.