آمادگی بورس کالا برای تأمین مالی صنعت پتروشیمی کشور

  مدیرعامل بورس کالای ایران از مجتمع‌های پتروشیمی بندر امام و امیرکبیر بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس کالای ایران، در این بازدید که با حضور حامد سلطانی‌نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران، محمد احتیاطی مدیرعامل مجتمع پتروشیمی امیرکبیر، قائم مقام مدیرعامل مجتمع پتروشمی بندرامام و جمعی از مدیران ارشد این شرکت‌ها […]

 

مدیرعامل بورس کالای ایران از مجتمع‌های پتروشیمی بندر امام و امیرکبیر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس کالای ایران، در این بازدید که با حضور حامد سلطانی‌نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران، محمد احتیاطی مدیرعامل مجتمع پتروشیمی امیرکبیر، قائم مقام مدیرعامل مجتمع پتروشمی بندرامام و جمعی از مدیران ارشد این شرکت‌ها صورت گرفت، مسؤولان بورس کالای ایران در خصوص تأمین مالی صنعت پتروشیمی کشور از طریق انتشار اوراق سلف استاندارد و گواهی سپرده کالایی در این بورس اعلام آمادگی کردند.

طی این بازدید، مدیرعامل بورس کالای ایران ضمن بیان فعالیت‌های بورس کالای ایران در حوزه توسعه معاملات محصولات پتروشیمی به تشریح اقدامات انجام شده در این بورس به منظور پذیرش انبارهای بین‌المللی پتروشیمی و جذب بازارهای خارجی برای بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مجتمع‌های پتروشیمی کشور پرداخت. معرفی کارکردهای صندوق‌های کالایی(ETC) در بورس‌های کالایی از دیگر مطالب مطرح شده در این بازدید از سوی مدیرعامل بورس کالای ایران بود.

بر اساس این گزارش، مسؤولان ارشد مجتمع‌های پتروشیمی بندر امام و بندر امیرکبیر نیز ضمن استقبال از توسعه همکاری‌های فیمابین، بر ارتقای جایگاه بورس کالای ایران در اقتصاد ملی و شفاف‌سازی بازار تأکید کردند.

گفتنی است در بازدید مدیرعامل بورس کالای ایران از مجتمع پتروشیمی بندر امام که در زمینی به مساحت حدود ۲۷۰ هکتار در شهرستان ماهشهر قرار دارد، از سوی مدیران ارشد این مجتمع، اقدامات و فعالیت‌های شرکت‌های زیرمجموعه مجتمع پتروشیمی بندر امام و واحدهای تولیدی این مجتمع با تولید انواع محصولات شیمیایی، مواد پلیمری، آروماتیک و سوخت معرفی شد.

همچنین طی بازدید مدیرعامل بورس کالای ایران از مجتمع پتروشیمی امیرکبیر که در جنوب منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و در زمینی به مساحت ۵۵ هکتار واقع شده است، مدیران ارشد این مجتمع به تشریح فعالیت‌ها و معرفی محصولات این مجتمع که از بزرگ‌ترین واحدهای پلی الفینی کشور با تولید سالانه ۷۰۰ هزارتن انواع پلی اتیلن سبک، سبک خطی و سنگین و مواد اولیه مورد نیاز در صنایع پایین‌دستی به شمار می‌رود، پرداختند.

 

این گزارش حاکی است، در حال حاضر انواع محصولات پلی اتیلن، سود کاستیک و PVC توسط مجتمع‌های پتروشیمی بندر امام و امیرکبیر در بورس کالای ایران عرضه می‌شود.