قالیباف:عمده آسیب‌های اجتماعی ریشه در بیکاری و فقر دارد

  شهردار تهران با بیان این‌که افراد بیکاری وجود دارند که فقط حرف می‌زنند که شهرداری کار نمی‌کند، اظهار کرد: البته مردم تهران فهیم‌تر از آن هستند که تحت تأثیر این سخنان قرار گیرند؛ چراکه شهرداری تهران براساس فرهنگ بسیجی و مدیریت جهادی صادقانه در خدمت مردم است. به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در حاشیه […]

 

شهردار تهران با بیان این‌که افراد بیکاری وجود دارند که فقط حرف می‌زنند که شهرداری کار نمی‌کند، اظهار کرد: البته مردم تهران فهیم‌تر از آن هستند که تحت تأثیر این سخنان قرار گیرند؛ چراکه شهرداری تهران براساس فرهنگ بسیجی و مدیریت جهادی صادقانه در خدمت مردم است.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در حاشیه افتتاح همزمان ۲۲ پروژه عمرانی، فرهنگی و… در منطقه ۸ با بیان این‌که امروزه شهرداری تهران با وجود تمامی مشکلات در عرصه اقتصادی و رکود هیچ کندی در پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود ندارد، گفت: اولویت شهرداری تهران توسعه مترو است.

وی با بیان این‌که از آن‌جایی که تمام اقدامات مترو، زیر زمین نیست، به چشم مردم نمی‌آید، گفت: برخی می‌گویند که چرا شهرداری تهران کارهای عمرانی انجام نمی‌دهد و باید بگویم که براساس برنامه ۱۴۰۴، همه پل‌‌ها و بزرگراه‌ها ساخته شده و در بحث مترو نیز از برنامه جلوتر رفتیم.

شهردار تهران با بیان این‌که امروزه ساخت خط ۳، ۶ و ۷ مترو با تجهیز ۴۰۰ کارگاه کار خود را به تندی انجام می‌دهد، ادامه داد: خط ۶ مترو ۳۰ کیلومتر است که در حال ساخت آن هستیم و خط ۷ نیز تمامی تونل‌های آن ساخته شده و تنها ساخت ایستگاه و ریل‌گذاری آن در حال انجام است.

به گفته قالیباف، تا چند روز آینده خط متروی ویژه فرودگاه مهرآباد به بهره‌برداری خواهد رسید و براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، روزانه ۷۰ هزار مسافر از این خط ویژه استفاده خواهند کرد.

وی با بیان این‌که افراد بیکاری وجود دارند که فقط حرف می‌زنند که شهرداری کار نمی‌کند، اظهار کرد: البته مردم تهران فهیم‌تر از آن هستند که تحت تأثیر این سخنان قرار گیرند؛ چراکه شهرداری تهران براساس فرهنگ بسیجی و مدیریت جهادی صادقانه در خدمت مردم است.

شهردار تهران با بیان این‌که شهرداری رویکرد اجتماعی و فرهنگی را در دستور اقدامات خود قرارداده، گفت: ما در حوزه فرهنگی، دین، تربیت و غنی‌سازی اوقات فراغت را با تأکید بر خانواده‌ها مورد توجه قرارداده‌ایم.

قالیباف با بیان این‌که یکی از مشارکت‌پذیر‌ترین مردم پایتخت اهالی منطقه ۸ هستند، افزود: اخیراً شهرداری تهران براساس وظیفه اسلامی و انسانی خود، به بحث آسیب‌های اجتماعی وارد شده است.

وی با بیان این‌که عمده آسیب‌های اجتماعی ریشه در بیکاری و فقر دارد، گفت: آسیب‌های اجتماعی چهره شهر را تحت تأثیر خود قرارداده و شهرداری برای حل این مشکل دست به نیاز به سمت صاحبنظران دراز می‌کند. هرچند که اقدامات ما متکی به مطالعه دقیق و تجربه است.

شهردار تهران با اشاره به این‌که شهرداری تهران همه کارتن‌خواب‌‌ها و معتادان نقاط مختلف شهر را جذب کرده، گفت: ما مدیون این افراد هستیم و نباید همه گناهان را به گردن این افراد بیندازیم چراکه بخشی از مشکلی که این افراد دارند بر گردن ماست و همه ما باید به نوبه خود در حل مشکل این افراد سهیم باشیم.

قالیباف با بیان این‌که شهرداری علاوه بر راه‌اندازی مراکز کارآفرینی کوثر که برای زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست است، مراکز بهاران مخصوص کارآفرینی معتادان بهبود یافته نیز ایجاد کرده است، گفت: از رسانه‌ها در این زمینه توقع داریم چراکه متأسفانه برخی جوسازی کردند و در محلات به نزد مردم رفته و به مردم گفته‌اند که این مراکز محل نگهداری معتاد است و وقتی معتادان بیایند، آسیب‌های این محلات نیز دوچندان می‌شود اما باید بگویم مگر وقتی مراکز کوثر راه‌اندازی شد آسیب‌‌ها نیز افزایش یافت؟

وی با بیان این‌که در بهاران یک نفر نیز معتاد نیست، گفت: البته این افراد سابقه اعتیاد دارند اما بهبود یافته و برای کسب حرفه به این مراکز آمده‌اند.

 

شهردار تهران با بیان این‌که در بین معتادان این مرکز، پزشک، مهندس و افراد متبحر در حوزه مسایل فنی است، گفت: این افراد سرمایه کافی ندارند و در این مراکز نسبت به حرفه‌آموزی آن‌ها اقدام خواهد شد.