ربیعی اعلام کرد:تکذیب حذف ۱۵میلیون یارانه بگیر

  علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که چندی پیش خبر خوب افزایش حقوق را به بازنشستگان کشوری داده بود، اعلام کرد حقوق این افراد از سال آینده به شکل پلکانی افزایش می‌یابد. طراحی‌های لازم برای این امر انجام شده است. به گزارش ایرنا، علی ربیعی شامگاه سه شنبه در حاشیه نشست تخصصی […]

 

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که چندی پیش خبر خوب افزایش حقوق را به بازنشستگان کشوری داده بود، اعلام کرد حقوق این افراد از سال آینده به شکل پلکانی افزایش می‌یابد. طراحی‌های لازم برای این امر انجام شده است.

به گزارش ایرنا، علی ربیعی شامگاه سه شنبه در حاشیه نشست تخصصی رفاه و توانمندسازی که در محل اجلاس سران برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره شایعه حذف ۱۵ میلیون نفر از یارانه‌بگیران گفت: این موضوع شایعه است که در روزهای نزدیک به انتخابات برای بهره‌برداری‌های سیاسی مطرح می‌شود و کوچک‌‌ترین سندی در دولت بر مبنای چنین موضوعی وجود ندارد.

وی تعداد افرادی که باید تا پایان سال جاری از دریافت یارانه نقدی حذف می‌شدند را ۶ میلیون براساس مصوبه مجلس ذکر کرد و گفت: به دلیل این‌که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بانک اطلاعات کاملی در خصوص وضعیت اقتصادی این افراد دسترسی نداشت، نصف این تعداد را حذف کرد.

وی گفت، در سال جاری یک میلیون و ۱۰۰ هزار کودک به تعداد دریافت‌کنندگان یارانه نقدی کشور اضافه شد.

ربیعی تأکید کرد، با وجود کاهش قیمت نفت، پرداخت یارانه نقدی در دولت یازدهم همچنان ادامه دارد و شایعه حذف ۱۵ میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی فقط یک تبلیغ غیراخلاقی از سوی برخی از افراد است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مسکن اجتماعی گفت: از دیگر اقدام‌های دولت یازدهم ایجاد مسکن اجتماعی است که وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه وزارت مسکن و شهرسازی این مهم را پیگیری می‌کنند.

ربیعی یکی دیگر از برنامه‌های ششم توسعه را پیگیری سیاست‌های رفاهی از سوی نهادهای مدنی در کشور نظیر دهیاری‌ها و یا سازمان‌های غیردولتی ذکر کرد و گفت: طرح خوشه بندی مشاغل از مواردی است که در برنامه ششم توسعه پیگیری خواهد شد. در این طرح مشاغل خرد و کوچک به شکل زنجیره در مناطق روستایی کشور با توجه به قابلیت‌های اقتصادی و اجتماعی این مناطق تنظیم می‌شود.

 

وی ضمن اشاره به توزیع بسته امنیت غذایی از هفته آینده و این‌که در برنامه ششم توسعه این بسته به شکل هدفمندتر توزیع می‌شود، گفت: به غیر از زدودن فقر غذایی باید در جهت فقر آموزشی اقدام کنیم. هم اکنون ۹میلیون نفر در کشور بی‌سواد مطلق هستند.