مدیرعامل شرکت توانیر:آینده صنعت برق بدون توجه به هوشمندسازی ابتر می‌ماند

  آرش کردی گفت: بدون توجه به هوشمندسازی و اتوماسیون، آینده صنعت برق ابتر خواهد ماند. به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت توانیر در چهارمین کنگره بین‌المللی اتوماسیون صنعت برق در دانشگاه تبریز، با بیان این‌که آینده صنعت برق در صورتی به مرحله ایده‌آل خواهد رسید که هوشمند‌سازی و طرح جامع اتوماسیون به اجرا در بیاید، […]

 

آرش کردی گفت: بدون توجه به هوشمندسازی و اتوماسیون، آینده صنعت برق ابتر خواهد ماند.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت توانیر در چهارمین کنگره بین‌المللی اتوماسیون صنعت برق در دانشگاه تبریز، با بیان این‌که آینده صنعت برق در صورتی به مرحله ایده‌آل خواهد رسید که هوشمند‌سازی و طرح جامع اتوماسیون به اجرا در بیاید، اظهار کرد: در صورت مجهز شدن به دانش روز و به خصوص استفاده از فن‌آوری‌های مدرن و هوشمندسازی می‌توان با رفع برخی موانع موجود به موفقیت زیادی در این صنعت دست یافت.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اجرای پروژه‌های برق و اتوماسیون صنعتی در این حوزه یادآور شد: اتوماسیون یکی از فن‌آوری‌های مدرن است که جوامع مختلف جهت افزایش سرعت، دقت کار‌ها و کاهش استفاده از منابع و افزایش توان کنترل‌های لازم در برنامه‌ریزی، هدایت و کنترل به‌کار می‌رود و از این رو ضروری است، از این طرح و تکنولوزی در سه بخش این صنعت یعنی تولید، انتقال و توزیع به بهترین شکل بهره‌برداری انجام گیرد.

وی اضافه کرد: داشتن یک شبکه جامع و کامل در صنعت برق کشور ضروری است و بدینسان استفاده از طرح اتوماسیون؛ در این خصوص می‌توان کمک زیادی داشته باشد و همچنین برای رسیدن به اهداف مورد نظر ضمن تجهیز به دانش روز باید زیرساخت‌های لازم را هم فراهم کرد.

محمدصادق پورمهدی، معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، گفت: این استان از جمله استان‌های پیشرو در تولید، توزیع و انتقال برق در کشورمان به حساب می‌آید که به یقین مدیران و کارکنان این حوزه نقش تأثیرگذاری در این خصوص داشته‌اند.

وی ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این همایش افزود: این موفقیت‌ها مرهون تلاش همه جانبه‌کارکنان و مدیران صنعت برق بوده و در حال حاضر، صددرصد شهر و روستاهای کشورمان دارای برق هستند.

 

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه، استفاده از انرژی‌های پاک و به ویژه کمک به رشد و توسعه فن‌آوری‌های مدرن را ضروری خواند و خاطرنشان کرد: با استفاده از هوشمند‌سازی و مجهز شدن به دانش روز می‌توان در این عرصه‌ها به نتایج مثمرثمری رسید.