اظهارات سراج درباره دیدار با وزیر نفت و آلودگی هوا

  رییس سازمان بازرسی کل کشور مطالبی را درباره دیدار با وزیر نفت در رابطه با قراردادهای جدید نفتی و بحث آلودگی مجدد هوای تهران بیان کرد. به گزارش ایسنا، قاضی سراج در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری در زمینه بازرسی بین ایران و عراق با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال […]

 

رییس سازمان بازرسی کل کشور مطالبی را درباره دیدار با وزیر نفت در رابطه با قراردادهای جدید نفتی و بحث آلودگی مجدد هوای تهران بیان کرد.

به گزارش ایسنا، قاضی سراج در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری در زمینه بازرسی بین ایران و عراق با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که حدود دو هفته قبل با بیژن زنگنه در رابطه با قراردادهای نفتی جلسه‌ای برگزار کردید، آیا این جلسه مجدداً تکرار و نتایج آن بررسی شده است، گفت: بین دو موضوع اختلاف بود و قرار شد دو کمیسیون تشکیل شود که انشاا… در این هفته تشکیل خواهد شد و قاعدتاً نتایج نهایی را به رؤسای قوا اعلام خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که شاهد آلودگی مجدد هوا در تهران هستیم و هفته قبل اعلام کردید که گزارش‌هایی به هر ۳ قوه ارسال شده، ‌نتایج بررسی‌ها در حال حاضر چیست؟ خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی را به رؤسای ۳ قوه فرستادیم، اما در حال ادامه کار تخصصی به صورت مورد به مورد هستیم. در حال حاضر ۱۱ ارگان که دخیل بودند را دعوت کردیم و اظهاراتشان را گرفتیم و انشاا… جمع‌بندی را تا آخر اسفند به رؤسای ۳ قوه ارایه خواهیم کرد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور درباره بورسیه‌های دانشجویی که سازمان بازرسی وارد شده، بیان کرد: وزارت علوم قول داد که همه مسایل را حل کند، حتی ما با وزیر و معاونین مربوطه نیز جلساتی را برگزار کردیم و آن‌ها قول دادند که اقدامات لازم را انجام خواهند داد و انشاا… قبل از این‌که موضوع کیفری شود مسایل حل خواهد شد.

سراج در پاسخ به این سؤال که سرانجام موضوع سیب‌زمینی‌‌ها در شیراز به کجا رسید، گفت: گزارش آن را هنوز تکمیل نکرده‌ایم و پس از تکمیل گزارش نتیجه نهایی را اعلام خواهیم کرد.

 

وی همچنین در پاسخ به سؤال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر این‌که در بحث مبارزه با فساد اقتصادی و زمینخواری برنامه سازمان بازرسی چیست، گفت: آخرین دستور کار مربوط به مؤسسات پولی بود که آن را بررسی ‌کردیم و بانک مرکزی گزارش کاملی در این راستا داد. در حال حاضر قرار است کمیسیون تخصصی تشکیل شود و روی موضوع کار کنند.