اضطراب زنان موجب پنهان ماندن علائم بیماری قلبی می‌شود

  طبق مطالعه جدید محققان، زنان مبتلا به اختلال افسردگی به هنگام ورزش و فعالیت بدنی خون کم‌تری به سوی قلبشان جاری می‌شود و پزشکان گاهی اوقات علایم بیماری قلبی در این زنان را نادیده می‌گیرند. به گزارش مهر، محققان دانشگاه کبک کانادا در مطالعه اخیر خود دریافتند در زنانی که قبلا بیماری قبلی تشخیص […]

 

طبق مطالعه جدید محققان، زنان مبتلا به اختلال افسردگی به هنگام ورزش و فعالیت بدنی خون کم‌تری به سوی قلبشان جاری می‌شود و پزشکان گاهی اوقات علایم بیماری قلبی در این زنان را نادیده می‌گیرند.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه کبک کانادا در مطالعه اخیر خود دریافتند در زنانی که قبلا بیماری قبلی تشخیص داده نشده است، افراد مبتلا به افسردگی در مقایسه با زنان غیرافسرده ۷۵ درصد دارای کاهش جریان خون به سوی قلب شان در طول فعالیت بدنی هستند.

کیم لاویه، استاد روانشناسی و عضو تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: یافته‌های ما نشان می‌دهد که علایم اضطراب نظیر احساس ناراحتی در قفسه سینه یا تپش قلب که از علائم مشترک با بیماری قلبی است، ممکن است موجب پنهان ماندن بیماری قبلی در زنان شود و همین مسأله منجر به تشخیص نادرست پزشک می‌شود.

وی در ادامه می‌افزاید: اگر خانمی احساس خستگی، تنگی نفس دارد و واقعاً در این مورد نگران است، و از قبل هم سابقه بیماری قلبی نداشته، ممکن است پزشک از تشخیص این دو مشکل از یکدیگر مردد بوده باشد. پزشکان بیش‌تر این علائم را به اضطراب نسبت می‌دهند تا بیماری قلبی.

 

به گفته محققان این مطالعه، بروز اختلال اضطراب در زنان بیش از مردان شایع است و به همین خاطر ارتباطی بین این اختلال و پیامدهای قلبی وخیم تر وجود دارد.