جاده اختصاصی وزارت نیرو بسته شد

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با توجه به این‌که سد لتیان جاده اختصاصی وزارت نیرو است و باید در زمینه‌ ورود آلایندگی‌‌‌ها به سد رعایت صورت بگیرد، لذا عموم مردم تنها با اخذ مجوز می‌توانند از سد بازدید داشته باشند. خسرو ارتقایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که در ۳۰ سال گذشته […]

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با توجه به این‌که سد لتیان جاده اختصاصی وزارت نیرو است و باید در زمینه‌ ورود آلایندگی‌‌‌ها به سد رعایت صورت بگیرد، لذا عموم مردم تنها با اخذ مجوز می‌توانند از سد بازدید داشته باشند.

خسرو ارتقایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که در ۳۰ سال گذشته لواسان بزرگ راه مناسبی نداشت و از همین‌ جاده استفاده می‌کرد به همین دلیل ساکنانی در این منطقه به وجود آمده‌اند، اما در اصل این جاده اختصاصی وزارت نیرو است که با اعتبارات این وزارتخانه در سال‌های گذشته ایجاد شده است.

به گفته وی علت کنترل تردد بالادست این است که میزان آلایندگی‌‌‌ها در سد افزایش پیدا نکند، اما نمی‌توان دیگر مانع ورود و خروج ساکنان این منطقه شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران یکی‌ دیگر از دلایل عدم ورود مردم برای بازدید از سد لتیان را جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز عنوان و اظهار کرد: محدودیت‌هایی برای تردد مردم از سد لتیان وجود دارد که عمده دلیل آن جلوگیری از آلوده شدن سد است.

به گفته ارتقایی بازدید از تجهیزات سد برای عموم آزاد نیست و اگر مردم بخواهند از سد بازدید کنند باید حتماً مجوز لازم را اخذ کنند، چرا که بدون هماهنگی بازدید از سد غیرممکن است.

 

وی در خصوص بازدید از دیگر سد‌‌ها گفت: سدهایی که تأمین‌کننده آب شرب تهران است از حساسیت زیادی برخوردار است. لذا تردد و بازدید از این سد‌‌‌ها حتما باید با اخذ مجوز صورت بگیرد.