برون‌سپاری بخشی از فعالیت‌های سازمان امور مالیاتی

  رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان این‌که قصد داریم بخشی از فعالیت‌های خود را برون‌سپاری کنیم، گفت: در حال حاضر برون‌سپاری مالیات نقل ‌و انتقال املاک به دفاتر رسمی در حال بررسی است.  به گزارش ایلنا، سید کامل تقوی‌نژاد با بیان این‌که این سازمان درصدد اجرای کامل قوانین نظام مالیاتی برای همه […]

 

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان این‌که قصد داریم بخشی از فعالیت‌های خود را برون‌سپاری کنیم، گفت: در حال حاضر برون‌سپاری مالیات نقل ‌و انتقال املاک به دفاتر رسمی در حال بررسی است.

 به گزارش ایلنا، سید کامل تقوی‌نژاد با بیان این‌که این سازمان درصدد اجرای کامل قوانین نظام مالیاتی برای همه مشمولان است، گفت: در همین خصوص تأکید ما بر مالیات الکترونیک به خاطر شفافیت و نبود تبعیض بین همه صنوف و مشمولان مالیاتی است.

وی با بیان این‌که تبدیل دفاتر و اسناد سنتی و کاغذی به صورت الکترونیکی در دستور کاری سازمان امور مالیاتی قرار دارد، افزود: همچنین نگهداری این اسناد به صورت الکترونیکی باعث شفافیت و سرعت در رسیدگی به مالیات اصناف و همچنین استفاده آن‌‌ها از مشوق‌‌ها و معافیت‌های مالی است.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان این‌که قانون جدید اصلاح مالیات‌های مستقیم دارای ضمانت‌های اجرایی خوبی است، گفت: در این قانون برای کسانی که مالیات خود را ابراز نمی‌کنند و یا فرار مالیاتی دارند جریمه و برخورد کیفری پیش‌بینی شده است که تا حد زیادی می‌تواند جلوی این پدیده را بگیرد.

وی با بیان این‌که براساس این قانون درآمدهای ناشی از فعالیت‌های اقتصادی بنیادها، مؤسسات و آستان‌ها که در بخش‌های تولیدی، ‌صنعتی، تجاری ‌و بازرگانی فعال هستند مانند سایر اشخاص حقیقی و حقوقی جامعه شامل مالیات خواهد بود، گفت: با اجرای این قانون شاهد گسترش چتر نظام مالیاتی بر این مؤسسات و افزایش رقابت سالم اقتصادی میان بنگاه‌های کشور خواهیم بود.

در ادامه رییس کل سازمان امور مالیاتی با تأکید بر این‌که در این سازمان به دنبال تحقق عدالت واقعی و نه شعاری هستیم، گفت: مردم باید احساس کنند که همه اصناف، گروه‌ها و مشمولان نظام مالیاتی، مالیات خود را می‌دهند.

تقوی‌نژاد گفت: همچنین نحوه مصرف درآمد‌ها در کشور نیز باید براساس عدالت باشد.

وی با بیان این‌که نگاه این است که مردم با ما با صداقت و راستگویی برخورد می‌کنند، گفت: به همین خاطر اعلام کرده‌ایم که هر صنف یا هر فردی به سازمان مالیاتی اعلام کند که صندوق فروش را در واحد خود کار گذاشته است از نظر ما قابل قبول است و می‌تواند از معافیت‌های مطرح در قانون استفاده کند.

این مسؤول با بیان این‌که بیش‌تر آیین‌نامه‌های اجرای قانون اصلاح مالیات‌های مستقیم تدوین شده است، افزود: در کنار اجرای این قانون همچنین درصدد اصلاح قانون نظام مالیاتی ارزش افزوده نیز هستیم که هم اینک در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است و به زودی تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

وی شفاف‌سازی اطلاعات و داده‌ها را از دیگر مأموریت‌های سازمان امور مالیاتی برشمرد و گفت: در این باره نصب صندوق‌های مکانیزه فروش را به صورت جدی در دستور کار داریم.

 

تقوی‌نژاد افزود: طرح جامع مالیاتی کشور از دیگر طرح‌هایی است که سازمان امور مالیاتی آن را پیگیری می‌کند و امیدواریم هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد تا مردم آثار و برکات آن را ببینند.