افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه‌ تاکسی و اتوبوس در پایتخت

  عضو هیأت رییسه شورای شهر تهران از تصویب افزایش ۱۵ درصدی کرایه‌های تاکسی و اتوبوس بخش خصوصی در سال آینده در کمیسیون عمران خبر داد و گفت: علاوه بر این بلیت تک سفره مترو ۷۰۰ تومان و دو سفره ۱۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده است. ابوالفضل قناعتی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: […]

 

عضو هیأت رییسه شورای شهر تهران از تصویب افزایش ۱۵ درصدی کرایه‌های تاکسی و اتوبوس بخش خصوصی در سال آینده در کمیسیون عمران خبر داد و گفت: علاوه بر این بلیت تک سفره مترو ۷۰۰ تومان و دو سفره ۱۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

ابوالفضل قناعتی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: شهرداری تهران طبق روال سال‌های گذشته لایحه افزایش کرایه‌ها را به شورای شهر تهران ارسال نمود.

وی تصریح کرد: رییس شورای شهر تهران نیز جهت بررسی بیش‌تر این لایحه، کمیسیون عمران را مأمور کرد تا بررسی‌های لازم را انجام دهد.

قناعتی گفت: اعضای کمیسیون عمران نیز پس از برگزاری جلسات متعدد و کار کارشناسی و بررسی همه جوانب اعم از مشکلات رانندگان تاکسی و هزینه زندگی آن‌ها و حذف بنزین یارانه‌ای و معیشت مردم در نهایت افزایش ۱۵ درصدی کرایه‌های تاکسی را در سال ۹۵ تصویب کردند.

عضو هیأت رییسه شورای شهر تهران بیان کرد: البته در لایحه پیشنهادی شهرداری ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش کرایه‌ها تاکسی در نظر گرفته شده بود که در نهایت اعضا با افزایش ۱۵ درصدی آن موافقت کردند.

 

وی همچنین به تصویب ۱۵ درصدی اتوبوس‌های بخش خصوصی و ۳۰ درصدی اتوبوس‌های عمومی اشاره کرد و گفت: در کمیسیون عمران، بلیت تک سفره ۷۰۰ تومان، دو سفره ۱۱۰۰ تومان تصویب شده است.