تابش:مردم نشان دادند مطالباتشان را از طریق صندوق‌های رأی دنبال می‌کنند

  یک نماینده مجلس مشارکت مردم در انتخابات روز گذشته را لبیک به ندای رهبری عنوان کرد و گفت که مردم با این حضور چشمگیر نشان دادند که خواستار تعامل مثبت با دنیا و تحقق مطالباتشان در عرصه‌های داخلی هستند. به گزارش ایسنا، محمدرضا تابش اظهار کرد: حضور چشمگیر مردم در انتخابات روز گذشته از […]

 

یک نماینده مجلس مشارکت مردم در انتخابات روز گذشته را لبیک به ندای رهبری عنوان کرد و گفت که مردم با این حضور چشمگیر نشان دادند که خواستار تعامل مثبت با دنیا و تحقق مطالباتشان در عرصه‌های داخلی هستند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا تابش اظهار کرد: حضور چشمگیر مردم در انتخابات روز گذشته از چند منظر قابل تحلیل و ارزیابی است. یکی این‌که مردم علی‌رغم گلایه‌ها، توقعات و انتظاراتی که دارند هوشمندی خود را در این مقطع حساس نشان دادند و با مشارکت بالای خود اعلام کردند که پشتیبان این نظام مردم‌سالار هستند و تأمین مطالبات و خواسته‌هایشان را از طریق صندوق‌های رأی دنبال می‌کنند.

وی ضمن قدردانی از حضور چشمگیر و هوشمندانه مردم در انتخابات، افزود: این حضور لبیک به ندای مقام معظم رهبری بود که از مردم دعوت کرده بودند به‌طور وسیع در انتخابات مشارکت کنند.

نماینده مردم اردکان در مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به تحولاتی که در سایه مدیریت رهبری معظم انقلاب و اهتمام دولت و تیم برجسته دیپلماسی در حل و فصل منازعه هسته‌ای با قدرت‌های خارجی تحت عنوان برجام رخ داد ایران توانست یکی از گره‌های کور موجود در عرصه سیاست خارجی که پیامد آن تحریم کشور بود را حل و فصل کند؛ حضور چشمگیر مردم در انتخابات در واقع تأییدکننده آن سیاست‌ها بود و مردم نشان دادند خواستار تعامل مثبت با دنیا و تحقق خواسته‌ها و مطالباتشان در عرصه داخلی هستند.

تابش با تأکید بر این‌که نگاه مجلس آینده به مطالبات مردم باید نگاه همه جانبه‌ای باشد، یادآور شد: مسلماً مسایل اقتصادی و معیشتی اولویت اول خواسته‌های مردم است اما باید دید چه چیزی باعث شده این مطالبات انباشته شود. یکی از این موارد رفع تحریم‌ها بوده که باید آن را در عرصه دیپلماسی حل و فصل کرد. مسأله دیگر سوءتدبیرهاست لذا باید در جهت تحول در مدیریت کشور هم گام‌‌هایی ‌برداریم.

این نماینده مجلس، باز شدن فضای فرهنگی، رفع تبعیض، مبارزه با فساد و رانتخواری و پرهیز از چند قطبی شدن جامعه را از دیگر خواسته‌ها و مطالبات مردم عنوان و خاطرنشان کرد: ما باید نگاه کلان‌نگر، همه‌جانبه و منصفانه‌ای به خواسته‌های مردم داشته باشیم و طیف وسیعی از این مطالبات را مدنظر قرار دهیم و به حل و فصل ریشه‌ای آن اهتمام کنیم.

 

وی در پایان گفت: مجلس آینده باید در عمل نشان دهد که پای اصلاح امور و تحقق خواسته‌ها و مطالبات مردم ایستاده است. در این صورت مجلس جدید در تعامل با دولت می‌تواند منشأ خیرات و برکات برای کشور باشد.