هزینه ۴۵۰ میلیارد دلاری جرایم سایبری روی دست اقتصاد

  جرایم سایبری سالانه مبلغی بالغ بر ۴۵۰ میلیارد دلار هزینه روی دست اقتصاد جهانی می‌گذارند. به گزارش ایسنا به نقل از وی‌لیوسکیوریتی، در گزارشی با نام «جرایم سایبری بیش‌تر از آن چیزی که شما فکرش را می‌کنید هزینه می‌تراشند» آمده است: در جهانی که ارتباطات رشد فزاینده‌ای دارند و با گسترش فن‌آور‌های دیجیتالی پر […]

 

جرایم سایبری سالانه مبلغی بالغ بر ۴۵۰ میلیارد دلار هزینه روی دست اقتصاد جهانی می‌گذارند.

به گزارش ایسنا به نقل از وی‌لیوسکیوریتی، در گزارشی با نام «جرایم سایبری بیش‌تر از آن چیزی که شما فکرش را می‌کنید هزینه می‌تراشند» آمده است: در جهانی که ارتباطات رشد فزاینده‌ای دارند و با گسترش فن‌آور‌های دیجیتالی پر شده است، جرایم سایبری به یک تجارت بزرگ تبدیل شده است.

در این گزارش اعلام شده که متوسط هزینه جرایم سایبری حدود ۲۰۰ درصد در طول ۵ سال گذشته افزایش داشته است و بسیار محتمل است که این روند ادامه داشته باشد.

یکی از موارد جالب توجه در این گزارش این است که در حالی‌که جرایم سایبری اغلب مربوط به هزینه‌های مالی قابل قابل توجه است، آسیبی که به اعتبار و شهرت شرکت‌ها وارد می‌شود می‌تواند حتی تأثیر بیش‌تری داشته باشد و صرف قرار گرفتن یک شرکت به عنوان قربانی حمله‌ سایبری تأثیری مخرب بر تجارت آن خواهد داشت.

این گزارش همچنین اعلام کرده است که جرایم سایبری یک تجارت قانونی در صنعت کشور آمریکاست و پس از شرکت اپل می‌تواند دومین تجارت به شمار رود.

 

همچنین این گزارش هشدار می‌دهد که اگر شما امروزه در حال انجام تجارت هستید، به‌طور تضمینی می‌توان گفت که در چند سال آینده هک خواهد شد و این موضوع، اهمیت این یافته‌ها را بیش‌تر آشکار می‌کند.