وزیر اقتصاد اعلام کردکتوافق ۵ میلیارد یورویی امروز ایران و کره جنوبی

  علی طیب‌نیا از امضای تفاهم‌نامه اولیه ۵ میلیارد یورویی میان ایران و کره جنوبی در روز جاری خبر داد و اعلام کرد: رییس‌جمهور کره جنوبی برای توسعه همکاری‌ها اردیبهشت ۹۵ به ایران سفر می‌کند. به گزارش مهر، وزیر اقتصاد پس از دیدار با وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: […]

 

علی طیب‌نیا از امضای تفاهم‌نامه اولیه ۵ میلیارد یورویی میان ایران و کره جنوبی در روز جاری خبر داد و اعلام کرد: رییس‌جمهور کره جنوبی برای توسعه همکاری‌ها اردیبهشت ۹۵ به ایران سفر می‌کند.

به گزارش مهر، وزیر اقتصاد پس از دیدار با وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: سفر رییس‌جمهور کره جنوبی به ایران نقش مؤثری در توسعه همکاری‌های دو کشور به ویژه سرمایه‌گذاری در ایران خواهد داشت.

وی با بیان این‌که هر دو کشور علاقه‌مند به توسعه همکاری‌های مشترک هستند، گفت: تفاهم‌نامه اولیه ۵ میلیارد یورویی میان ایران و کره جنوبی به امضا رسید.

طیب‌نیا گفت: ‌در گذشته نیز موافقت‌نامه‌ای با اگزیم بانک کره جنوبی به ارزش ۸ میلیارد یورو امضا شده که تأمین مالی طرح‌های مختلف در ایران را بر عهده گرفته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: کره‌ای‌ها در مجموع معادل حدود ۱۵ میلیارد دلار حجم تأمین مالی برای اجرای طرح‌های تولیدی ایران را بر عهده گرفته‌اند.

وی گفت: در نشستی که امروز با وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی داشتم، وی از ابراز علاقه شرکت‌های کره‌ای برای فعالیت در صنعت خودروسازی، نفت، گاز و گردشگری در ایران خبر داد.