قانون اجازه ترک‌تشریفات را به شهرداری داده است

  سیدصولت مرتضوی در اعتراض شورای شهر مبنی بر دلیل ترک‌تشریفات در طرح استقبال از بهار گفت: با وجود این‌که قانون این اجازه را داده است اما ترک‌ تشریفات نکردیم. به گزارش مهر، شهردار مشهد در پاسخ به سؤال سیدجلال فیاضی، عضو هیأت رییسه شورا گفت: سؤال در مورد انتشار فراخوان باید مستند به قانون […]

 

سیدصولت مرتضوی در اعتراض شورای شهر مبنی بر دلیل ترک‌تشریفات در طرح استقبال از بهار گفت: با وجود این‌که قانون این اجازه را داده است اما ترک‌ تشریفات نکردیم.

به گزارش مهر، شهردار مشهد در پاسخ به سؤال سیدجلال فیاضی، عضو هیأت رییسه شورا گفت: سؤال در مورد انتشار فراخوان باید مستند به قانون باشد نه مستند به روال گذشته ضمن این‌که فراخوان استقبال از بهار مستحق تشویق است نه سؤال!

وی با بیان این‌که قانون اجازه ترک‌تشریفات در مناقصات و مزایدات را به شهرداری داده است، افزود: ما از ترک‌تشریفات در استقبال از بهار استفاده نکردیم و این مهم را به فراخوان گذاشتیم تا نگرانی از ویژه‌خواری رفع شود.

مرتضوی یادآور شد: هنر یک ذوق است نه یک کالا و این مقوله را نمی‌توان به مزایده برد بلکه بعضی وقت‌‌ها باید منت هنرمند را کشید تا هنرش را عرضه کند مخصوصاً که ما در تربیت، تشویق و ترغیب هنرمندان تاکنون کم‌کاری کرده‌ایم.

وی در خصوص نماد شهری نصب شده در سال گذشته بیان‌کرد: نماد‌های سال‌های گذشته در قالب فانتزی و خاطره‌انگیز بود که نقش خوبی هم در جذب مخاطب داشت اما با توجه به نقش مشهد، موضوعاتی مانند قصه‌های قرآنی، خانواده و محیط‌زیست مغفول مانده بود.

شهردار مشهد با اشاره به این‌که برگزاری جلسه به هنرمندان قبل از فراخوان به علت این‌که مانع تبعیض می‌شود به عنوان یک رویه ادامه خواهد یافت، تصریح‌کرد: معاونت فرهنگی قبل از برگزاری فراخوان استقبال از بهار با برگزاری چنین جلساتی در قالب اتاق فکر با هنرمندان مختلف به مشورت پرداخته است و عملاً تخلفی از مصوبات شورا در استقبال از بهار ۹۵ انجام نشده است.

 

مرتضوی در این رابطه اظهار‌داشت: تذکر و سؤال حق مسلم اعضای شورای اسلامی شهر است و ما اگر سؤال، تذکر و استیضاح را از شورا بگیریم از اهمیت شورا کاسته‌ایم لذا به این موارد پاسخ منطقی‌ و معقول می‌دهیم.