اعمال نرخ جدید جرایم رانندگی از ۲۵ اسفند

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: با تکمیل شدن زیرساخت‌های اجرایی از ۲۵ اسفند ماه نرخ جرایم جدید راهنمایی و رانندگی اعمال می‌شود. سردار تقی مهری در گفت‌و‌گو با مهر درباره اجرایی شدن طرح افزایش جرایم راهنمایی و رانندگی و اعمال آن توسط نیروهای پلیس راهور گفت: برابر قانون مبلغ افزایش نرخ […]

 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: با تکمیل شدن زیرساخت‌های اجرایی از ۲۵ اسفند ماه نرخ جرایم جدید راهنمایی و رانندگی اعمال می‌شود.

سردار تقی مهری در گفت‌و‌گو با مهر درباره اجرایی شدن طرح افزایش جرایم راهنمایی و رانندگی و اعمال آن توسط نیروهای پلیس راهور گفت: برابر قانون مبلغ افزایش نرخ جرایم رانندگی در هیأت وزیران تصویب و ابلاغ شده و لازم‌الاجرا است.

مهری گفت: از پانزدهم اسفند ماه اطلاع‌رسانی بیش‌تر در این زمینه انجام خواهد شد و زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به این‌که افزایش جرایم طبق جدول اعلام شده به همه فرماندگی‌های پلیس راهور در سراسر کشور ابلاغ شده است افزود: افزایش میزان جرایم راهنمایی و رانندگی توجیه تنبیهی دارد و به هیچ وجه پلیس راهور قصد ندارد از محل افزایش جریمه‌ها درآمدزایی داشته باشد.

سردار مهری گفت: در حال حاضر مشغول فراهم آوردن بستر مناسب و تجهیز زیرساخت‌های لازم برای اعمال جریمه‌ها هستیم تا همزمان در تاریخ اعلام شده یعنی ۲۵ اسفند ماه به صورت هماهنگ و سراسری در کل کشور جرایم افزایش یافته اعمال شود.

رییس پلیس راهور ناجا همچنین افزود: امیدواریم با افزایش جرایم راهنمایی و رانندگی شاهد کاهش قانون‌شکنی در بین رانندگان جاده‌های درون شهری و برون شهری باشیم.

 

وی افزود: انجام و به روز رسانی زیرساخت‌ها و تجهیزات رایانه‌ای در حال پیگیری است و همه سیستم‌ها و ردیف‌های جرایم به روزرسانی خواهد شد. امیدوارم که ابلاغیه افزایش جرایم بدون ایجاد مشکل سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و با هدف کاهش تلفات جاده‌ای در زمان مقرر اجرایی شود.