واکنش قالیباف به حوادث مرتبط با دستفروشان

  شهردار تهران هرگونه رفتار خشن مأموران شهرداری با دستفروشان را محکوم کرد و گفت: با مأموران متخلف برخورد خواهیم کرد. محمدباقر قالیباف در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد برخی برخوردهای نامناسب مأموران شهرداری به ویژه در ایام اخیر با دستفروشان با بیان این‌که « از رسانه‌ها خواهش دارم که یکطرفه این موضوعات را دنبال […]

 

شهردار تهران هرگونه رفتار خشن مأموران شهرداری با دستفروشان را محکوم کرد و گفت: با مأموران متخلف برخورد خواهیم کرد.

محمدباقر قالیباف در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد برخی برخوردهای نامناسب مأموران شهرداری به ویژه در ایام اخیر با دستفروشان با بیان این‌که « از رسانه‌ها خواهش دارم که یکطرفه این موضوعات را دنبال نکنند» افزود: این‌که مأموری از نیروهای پیمانکار برخورد غیرمنطقی، تند و خشن داشته باشد محکوم است و با متخلفان برخورد می‌شود. اما رسانه‌ها باید هر دو طیف را در نظر بگیرند. بعضاً دستفروشان مأمور سد معبر شهرداری را کتک می‌زنند و حتی باعث ایجاد شکستگی در بدن وی می‌شوند و این در حالیست که مأمور در حال اجرای قانون بوده و جای سؤال است که آیا این مأمور انسان نیست یا خانواده ندارد؟ که چنین برخوردی با او می‌شود.

قالیباف در پاسخ به این پرسش که بعضاً دستفروشان مدعی پرداخت وجوهی به مأموران سد معبر شهرداری هستند افزود: ما منکر این موضوع نیستیم اما دستفروشان اسم این مأموران را اعلام و آن‌ها را معرفی کنند.

شهردار تهران که در پی انتشار فیلم حادثه «کارواش سعادت‌آباد» که طی آن مأموران پیمانکار شهرداری اقدام به ضرب و شتم کارکنان یک کارواش و تخریب اموال آنان به دلیل خودداری آنان ار تخلیه مکانی که حکم پلمب آن صادر شده بود، مورد انتقاد قرار گرفت و قول پیگیری ماجرا را داد، در عین این‌که برخورد خشن با دستفروشان و سد معبرکنندگان را محکوم خواند، به «تضاد خبری» در برخی رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: برخی رسانه‌ها بار‌ها و بار‌ها در مورد فعالیت دستفروشان در مترو مطلب منتشر کرده و خواستار جمع‌آوری آن‌ها شده‌اند؛ اما بعد که آن‌ها جمع شدند بعد همان‌‌ها گفتند چرا شب عید مردم را بیکار کردید و در مورد حادثه لبوفروش چهارراه جمهوری نیز در حالی در ۲۴ ساعت اول همه رسانه‌ها شهرداری را محکوم کردند که بعد از انتشار فیلم مشخص شد که خود دستفروشی چرخ دستی را واژگون کرده بود؛ بنابراین باید رسانه‌ها نیز رسالت خود را به درستی انجام دهند.

قالیباف همچنین با بیان این‌که ما نیز در مجموعه شهرداری تهران مشکلات معیشتی مردم را درک می‌کنیم، گفت: بر همین اساس دستفروشان را ساماندهی کردیم و علاوه برشناسایی آن‌ها نسبت به جانمایی فعالیت دستفروشان اقدام کردیم و براساس برنامه‌ها دستفروشان در زمان، مکان ثابت نیستند و در مکان‌ها و زمان‌های مختلف جابه‌جا می‌شوند.

 

شهردار تهران افزود: دستفروشان نباید در جای ثابت فعالیت کنند و نباید کالای غیرفرهنگی و غیربهداشتی عرضه کنند و شهرداری تهران نسبت به نظارت بر فعالیت آن‌ها اقدام خواهد کرد.