رییس انجمن صنفی جایگاه‌داران:پیشنهاد توقف عرضه بنزین کارتی ارایه شد

  رییس انجمن صنفی جایگاه‌داران با اشاره به این‌که تنها ۱۰ درصد از مصرف‌کنندگان از کارت سوخت شخصی استفاده می‌کنند، گفت: امروز پیشنهاد توقف عرضه بنزین با کارت سوخت از سال ۹۵ را به مسؤولان شرکت پخش دادیم اما هنوز تاریخ دقیقی برای انجام این کار در نظر گرفته نشده است. ناصر رییسی فرد در […]

 

رییس انجمن صنفی جایگاه‌داران با اشاره به این‌که تنها ۱۰ درصد از مصرف‌کنندگان از کارت سوخت شخصی استفاده می‌کنند، گفت: امروز پیشنهاد توقف عرضه بنزین با کارت سوخت از سال ۹۵ را به مسؤولان شرکت پخش دادیم اما هنوز تاریخ دقیقی برای انجام این کار در نظر گرفته نشده است.

ناصر رییسی فرد در گفت‌وگو با فارس با اشاره به جلسه دیروز انجمن جایگاه‌داران بنزین و مسؤولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در این جلسه برای بار مجدد ما پیشنهاد توقف عرضه بنزین با کارت را ارایه کردیم.

وی ادامه داد: از گذشته نیز بار‌ها این موضوع را مطرح کرده‌ام که پس از تک‌نرخی شدن قیمت بنزین اکثر مصرف‌کنندگان دیگر از کارت سوخت خود استفاده نمی‌کنند و همواره برای سوخت‌گیری از کارت جایگاه‌داران استفاده می‌شود.

رییس انجمن صنفی جایگاه‌داران ادامه داد: در حال حاضر به جرأت می‌توانم اعلام کنم فقط ۱۰ درصد از مصرف‌کنندگان بنزین از کارت سوخت استفاده می‌کنند به همین دلیل این موضوع مشکلاتی را برای جایگاه‌داران ایجاد کرده است.

رییسی‌فرد اظهار‌کرد: برای هر نازل یک کارت سوخت در نظر گرفته شده که اغلب در ساعات بعد ازظهر به دلیل کمبود کارت مشکلات عدیده‌ای گریبان‌گیر جایگاه‌داران می‌شود به همین دلیل امروز پیشنهاد دادیم که عرضه بنزین با کارت سوخت باید متوقف شود.

این مقام مسؤول با اشاره به واکنش‌های صورت گرفته از سوی مسؤولین دولتی نسبت به این پیشنهاد گفت: در حال حاضر وزیر نفت با این پیشنهاد ما موافقت کرده است، اما شرکت ملی پخش فرآورده‌های فنی به دلیل آن‌که می‌گوید ما از طریق کارت سوخت میزان مصرف را کنترل می‌کنیم هنوز اعلام موافقت نکرده است.

رییسی‌فرد اظهار داشت: ما پیشنهاد کردیم برای کنترل میزان مصرف راه‌های جایگزین ارزان‌تری نیز وجود دارد که شرکت ملی پخش می‌تواند از آن استفاده کند که به عنوان نمونه جمع‌آوری آمار روزانه از مراکز عرضه سوخت است.

 

رییس انجمن صنفی جایگاه‌داران بنزین تصریح کرد: اگر هر کارت سوخت مفقود و یا معیوب شود شرکت ملی پخش از ما مبلغ ۱۰ هزار تومان دریافت می‌کند که در مجموع رقم بسیار بالایی بابت این معضل پرداخت می‌کنیم، به همین دلیل و دلایلی که قبلاً ذکر شد ما از شرکت ملی پخش درخواست کردیم که از اواخر اسفندماه و یا اوایل سال جدید عرضه بنزین با کارت متوقف شود اما هنوز تاریخ دقیقی را نمی‌توان برای آن در نظر گرفت.