قیمت جهانی نفت افزایش یافت

  قیمت جهانی نفت در اولین روز معاملات هفته جاری میلادی با روند صعودی آغاز به‌کار کرد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی منطقه آسیا به دلیل نمایان شدن نشانه‌هایی مبنی بر روند بهبود در بازار جهانی نفت با افزایش رو‌به‌رو شد. در همین حال، […]

 

قیمت جهانی نفت در اولین روز معاملات هفته جاری میلادی با روند صعودی آغاز به‌کار کرد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات آتی منطقه آسیا به دلیل نمایان شدن نشانه‌هایی مبنی بر روند بهبود در بازار جهانی نفت با افزایش رو‌به‌رو شد.

در همین حال، قیمت نفت دریای برنت برای تحویل در ماه آوریل با ۱٫۴ درصد افزایش در حدود ۵۰ سنت به رقم ۳۵ دلار و ۵۸ سنت در هر بشکه رسید، ضمن این‌که قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا برای تحویل در مدت زمان مشابه با ۱۸ سنت افزیش در برابر ۳۲ دلار و ۹۶ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

همچنین تحلیلگران اقتصادی بر این باور هستند که نشانه‌های بهبود و ثبات در بازار نفت بعد از ۲۰ ماه که قیمت نفت ۷۰ درصد ارزش خود را از دست داد، در حال نمایان شدن است.

بر همین اساس تعداد دکل‌های فعال حفاری نفت در آمریکا رو به کاهش است و همچنین ادامه مذاکرات روسیه و عربستان بر سر اجرای طرح فریز نفتی می‌تواند به ثبات بیش‌تر بهای طلای سیاه منجر شود.