مخابرات ملزم به واگذاری سیم مسی، برق، داکت و کابل شد

  ارایه خدمات صرفاً بر اساس عمده‌فروشی مورد تأیید رگولاتوری دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از تصویب «مقررات ارایه و استفاده از امکانات پایه‌ای شرکت مخابرات ایران» در این کمیسیون خبر داد. به گزارش تسنیم، علی‌اصغر عمیدیان با بیان این مطلب اظهارکرد: براساس این مصوبه، شرکت مخابرات ایران باید امکانات غیرفعال (passive) در اختیار خود […]

 

ارایه خدمات صرفاً بر اساس عمده‌فروشی مورد تأیید رگولاتوری

دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از تصویب «مقررات ارایه و استفاده از امکانات پایه‌ای شرکت مخابرات ایران» در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش تسنیم، علی‌اصغر عمیدیان با بیان این مطلب اظهارکرد: براساس این مصوبه، شرکت مخابرات ایران باید امکانات غیرفعال (passive) در اختیار خود را شامل فضای پسیو (فضای نصب تجهیزات غیرفعال)، برق، زوج سیم مسی، کابل رابط، میکرو داکت/ساب داکت/داکت و کانال را صرفاً براساس قرارداد عمده‌فروشی مورد تأیید رگولاتوری به متقاضیان ارایه کند.

وی افزود: حداکثر ظرف ۳ ماه پس از ابلاغ این مصوبه، شرکت مخابرات ایران موظف است سامانه‌ای را ایجاد کرده و در آن امکانات پایه‌ای در اختیار خود را ثبت و اعلام کند. همچنین در این سامانه متقاضیان استفاده از این امکانات پایه‌ای باید بتوانند درخواست خود را ثبت کنند.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به این‌که براساس مصوبه رگولاتوری باید به این سامانه دسترسی بر خط داشته باشد گفت: شرکت مخابرات ایران باید امکانات پایه‌ای خود را صرفاً به متقاضیانی که از طریق این سامانه، درخواست خود را ثبت کرده‌اند، واگذار کند.

 

او تصریح کرد: همچنین در این مصوبه‌، تعرفه واگذاری امکانات پایه‌ای نیز تصویب شده است.