معاون پارلمانی وزیر ارتباطات:درآمد ICT کشور ۳۵ هزار میلیارد تومان است

  مرتضی براری افزایش سهم اقتصاد ICT استان‌ها را در گرو همت نیروهای جوان و توانمند بیان کرد و گفت: با افزایش بهره‌‌وری در حوزه ICT، سهم فن‌آوری اطلاعات افزایش می‌یابد. به گزارش تسنیم، معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزارت ارتباطات در همایش رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال با سرمایه‌گذاری در حوزه ICT با […]

 

مرتضی براری افزایش سهم اقتصاد ICT استان‌ها را در گرو همت نیروهای جوان و توانمند بیان کرد و گفت: با افزایش بهره‌‌وری در حوزه ICT، سهم فن‌آوری اطلاعات افزایش می‌یابد.

به گزارش تسنیم، معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزارت ارتباطات در همایش رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال با سرمایه‌گذاری در حوزه ICT با تأکید بر سخنان مقام معظم رهبری درباره اهمیت حوزه فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی و این‌که اگر بنده رهبر نبودم حتماً رییس حوزه فضای مجازی در کشور می‌شدم، اظهارکرد: مهم‌ترین مسأله در این حوزه وجود نیروی انسانی در استان‌هاست.

وی گفت: برای افزایش بهره‌و‌ری در حوزه ICT باید هزینه مبادله کاهش یافته و در همین جهت خدمات دولت همراه و دولت الکترونیک بایستی گسترش یابد.

او با اشاره به این‌که در حال حاضر سهم ارتباطات ۶۰ درصد است، ابراز کرد: در آینده این موضوع اثبات خواهد شد که سهم ارتباطات به زیر ۲۰ درصد و سهم فن‌آوری اطلاعات به بالای ۸۰ درصد خواهد رسید.

 

براری اظهارکرد: درآمد کشور در حوزه ICT بالغ بر ۳۵ هزار میلیارد تومان است.