ساخت کارخانه فولاد در ایران توسط غول فولادسازی کره جنوبی

  غول فولادسازی کره جنوبی پوسکو (POSCO) از امضای توافق‌نامه مقدماتی برای کمک به ساخت یک کارخانه فولاد به ارزش ۱٫۶ میلیارد دلار در ایران خبر داد.  به گزارش ماین‌نیوز، انتظار می‌رود برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی علیه برنامه‌ هسته‌ای تهران، بازار فولاد ایران را که بزرگ‌‌ترین بازار فولاد خاورمیانه است احیا کند و در همین […]

 

غول فولادسازی کره جنوبی پوسکو (POSCO) از امضای توافق‌نامه مقدماتی برای کمک به ساخت یک کارخانه فولاد به ارزش ۱٫۶ میلیارد دلار در ایران خبر داد.

 به گزارش ماین‌نیوز، انتظار می‌رود برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی علیه برنامه‌ هسته‌ای تهران، بازار فولاد ایران را که بزرگ‌‌ترین بازار فولاد خاورمیانه است احیا کند و در همین راستا پوسکو در تلاش است در شرایطی که بازارهای دیگر دچار رکود شده‌اند از تقاضای رو به رشد در این کشور بهره‌برداری کند.

پوسکو در بیانیه‌ای اعلام کرد این شرکت و شرکت‌های تابعه‌اش قصد دارند ۸ درصد سهم در پروژه ساخت کارخانه فولاد به ظرفیت ۱٫۶ میلیون تن با شرکت فولاد پارس کهن دیارپارسیان در شهر بندری چابهار داشته باشند.

این شرکت که ششمین تولید‌کننده بزرگ فولاد در جهان است قصد دارد از سال آینده این پروژه را کلنگ‌زنی کند و در سال ۲۰۱۹ تسهیلات تولید فولاد سرد نورد شده و فولاد گالوانیزه را اضافه کند.

ایران به منظور کاهش اتکا به واردات محصولات فولادی مانند ورق‌های خودرو قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ تولید فولاد خود را به ۵۵ میلیون تن افزایش دهد.

بر اساس اعلام مرکز تحقیقات پوسکو، فولادسازان کره جنوبی پیش از وضع تحریم‌های غربی بیش از نیمی از بازار ایرانی را در اختیار داشتند.

در راستای این توافق پوسکو قصد دارد فن‌آوری فینکس خود را که به عنوان یک فن‌آوری دوستدار محیط‌زیست و مقرون به صرفه‌تر از روش‌های فولادسازی استاندارد توصیف می‌کند، به ایران منتقل کند.

 

شرکت مهندسی و ساخت‌وساز پوسکو که واحد ساخت‌وساز پوسکو است، در راستای این پروژه قصد دارد یک نیروگاه احداث کند که از گاز تولید این کارخانه فولاد استفاده می‌کند. همچنین این واحد ساخت‌وساز قصد دارد تسهیلات نمک‌زدایی برای تولید روزانه ۶۰ هزار تن آب احداث کند.