ترکان:زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس فراهم است

  مشاور رییس‌جمهوری و دبیرشورای عالی مناطق آزاد گفت: زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس فراهم است و کمبودی وجود ندارد. به گزارش ایسنا،اکبر ترکان در جریان آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از ۴۳ طرح عمرانی، تجاری و خدماتی منطقه آزاد ارس گفت: با جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید سرعت رشد و رونق این منطقه افزایش یافته […]

 

مشاور رییس‌جمهوری و دبیرشورای عالی مناطق آزاد گفت: زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس فراهم است و کمبودی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا،اکبر ترکان در جریان آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از ۴۳ طرح عمرانی، تجاری و خدماتی منطقه آزاد ارس گفت: با جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید سرعت رشد و رونق این منطقه افزایش یافته است.

وی از طراحی ۱۰ دهکده ساحلی در امتداد رود ارس خبر داد و گفت: ساخت هر یک از این دهکده‌ها با معماری خاص گردشگری منطقه را متحول می‌کند.

ترکان با تأکید بر احداث فرودگاه ارس گفت: با راه‌اندازی خطوط مستقیم پروازی به این منطقه شاهد رونق گردشگری در این منطقه خواهیم بود.

وی با بیان این‌که منطقه‌ای در فاصله ۳۵ کیلومتری جلفا برای احداث فرودگاه ارس پیش‌بینی شده است، بر ضرورت جانمایی مناسب برای احداث این فرودگاه در منطقه‌ای نزدیکتر تأکید کرد.

ترکان با تأکید بر استفاده از استعدادهای برجسته اقتصادی برای شکوفایی منطقه، پیشنهاد کرد: انجمنی برای استعدادیابی در این منطقه تشکیل شود.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس هم با اعلام این‌که بیش از دو میلیون مترمربع ساخت و ساز تجاری در این منطقه صورت گرفته است، گفت: تا کنون ۸۰۰ واحد صنفی به بهره‌برداری رسیده و به گردشگران و مردم منطقه خدمات می‌دهد.

محسن خادم عرب باغی از اجرای یکهزار و ۶۵۰ هکتار درختکاری در این منطقه در آستانه نوروز خبر داد.

 

منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در شمال استان آذربایجان شرقی در حاشیه رود ارس و همجواری با کشورهای جمهوری آذربایجان و نخجوان واقع است.