پرسپولیس به فکر حفظ صدر، استقلال به دنبال سومی

هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال پرسپولیس به فکر حفظ صدر، استقلال به دنبال سومی مسابقات هفته یازدهم لیگ برتر بعد از حدود یک ماه تعطیلی طی امروز و فردا از سر گرفته می‌شود. به گزارش فارس، هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته برگزار می‌شود. از سرگرفتن لیگ برتر بعد […]

هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال

پرسپولیس به فکر حفظ صدر، استقلال به دنبال سومی

مسابقات هفته یازدهم لیگ برتر بعد از حدود یک ماه تعطیلی طی امروز و فردا از سر گرفته می‌شود.

به گزارش فارس، هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته برگزار می‌شود. از سرگرفتن لیگ برتر بعد از ۲۸ روز، می‌تواند هیجان را به فوتبال باشگاهی برگرداند. درصدر جدول همچنان شاهد کورس پرسپولیس و تراکتورسازی هستیم و سایر تیم‌‌‌ها برای رسیدن به رتبه سوم تلاش می‌کنند.

نگاهی به این مسابقات می‌اندازیم:

سپاهان- فولاد خوزستان؛ نبرد دو مربی جوان

تقابل دو مربی نسل جوان فوتبال را در این مسابقه شاهد هستیم. عبدا…ویسی که چندسالی است در لیگ برتر تجربه مربیگری دارد و نعیم‌سعداوی که اولین تجربه‌ سرمربیگری‌اش را در لیگ برتر تجربه می‌کند. سپاهان دو امتیاز بیش‌تر از حریفش دارد و در رده ششم جدول قرار گرفته است. این اولین مسابقه رسمی در ورزشگاه نقش جهان اصفهان است.

نفت تهران-سایپا؛ نبرد شاگرد و استاد

نفت در روی پله سوم جدول ایستاده و می‌خواهد این رده را حفظ کند. تیم علی دایی با وجود مشکلات مالی خوب نتیجه گرفته است با این حال در صورت پیروزی مقابل سایپا هم از رده سوم بالاتر نخواهد رفت اما در آن سوی میدان سایپا با مربی کاربلد و با تجربه‌اش به دنبال عبور از بحران و فاصله گرفتن از رده چهاردهم جدول لیگ است.

پیکان- پرسپولیس؛ تدوام صدرنشینی سرخپوشان؟

سرخپوشان صدرنشین لیگ برتر هستند و برای باقی ماندن در صدر باید از تیم پیکان ۳ امتیاز بگیرند این در حالی است که پرسپولیس در این مسابقه بیرانوند را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و باید از دروازه‌بان خارجی خود استفاده کند. دست امیدعالیشاه هم مثل بیرانوند شکسته است. این دو قطعاً در بازی حضور ندارند از سویی دیگر سیدجلال‌حسینی و محسن‌ربیع‌خواه نیز دچار مصدومیتی جزیی هستند. با این حال برانکو نشان داده که تیم پرسپولیس وابسته به یک بازیکن خاص نیست. پیکان در صورت پیروزی در این مسابقه حداکثر می‌تواند یک پله در جدول صعود کند و به رده سوم برسد البته پیکانی‌‌‌ها انگیزه فراوانی برای این دیدار دارند ولی پرسپولیس تاکنون باختی نداشته و بعید است که این تیم تسلیم پیکان شود. شاگردان برانکو می‌خواهند همچنان صدرنشین باقی بمانند.

استقلال خوزستان- سیاه‌جامگان؛ نبرد بی‌پول‌ها

استقلال خوزستان هیچ نشانی از قهرمان فصل گذشته ندارد و با مشکلات مالی زیادی دست به گریبان است و در رده دهم جدول با ۱۱ امتیاز قرار گرفته است. پورموسوی، سرمربی این تیم بار‌‌ها گفت که به دلیل مشکلات مالی شاید از این تیم جدا شود اما هنوز این تیم را هدایت می‌کند. سیاه‌جامگان هم حال و روز خوشی ندارد و مدام از این تیم خبرهایی جز بی‌پولی و مشکلات مالی نمی‌شنویم!

پدیدهـ ماشین سازی؛ شاگردان خطیبی ۶‌تایی می‌شوند؟

پدیده نسبت به بضاعتی که دارد، بد نتیجه نگرفته است و در این بازی هم به مصاف آخرین تیم جدول لیگ می‌رود. تیمی که تازه به لیگ برتر صعود کرده اما نتیجه لازم را نگرفته است. ماشین‌سازی با جذب یک مربی خارجی تلاش کرده کادرفنی‌اش را تغییر بدهد و باید دید این تیم بعد از ۵ شکست متوالی می‌تواند از بحران خارج شود یا پدیده این تیم را ۶ تایی می‌کند!

تراکتورسازی- صبای قم؛ تراکتورسازی به صدر برمی‌گردد؟

تراکتورسازی هم مثل پرسپولیس بدون باخت است و در این هفته در صورت توقف سرخپوشان تهرانی شانس صعود به صدر جدول را دارد به شرط این‌که از صبا ۳ امتیاز را بگیرد. صبای قم هم در رده پانزدهم جدول قرار دارد و باید دید شاگردان صمدمرفاوی مقابل قرمزپوشان تبریزی چه نتیجه‌ای می‌گیرند. بعید است که صبا بتواند در تبریز از تراکتورسازی امتیاز بگیرد.

نفت آبادان- ذوب آهن؛ نبرد دو تیم سختکوش

نفت آبادان که زمانی در این لیگ صدرنشین بود اکنون در رده هفتم جدول قرار گرفته و یک پله بالاتر از ذوب آهن است. نفتی‌‌‌ها در هفته دهم مقابل پرسپولیس شکست خوردند و اکنون برای جبران باید در خانه از ذوب آهن ۳ امتیاز را بگیرند که این امر با حمایت هواداران متعصبشان خیلی دور از دسترس به نظر نمی‌آید. ذوب آهن در این فصل هم تیمی سختکوش و پرتلاش نشان داده که تا دقیقه آخر برای برد می‌جنگد.

استقلال – گسترش فولاد تبریز؛ شاگردان منصوریان به دنبال سومی

 

استقلال بعد از پیروزی مقابل صبای قم در جام حذفی با روحیه‌ای بهتر به مصاف تیم گسترش فولاد می‌رود. آبی‌پوشان در این مسابقه وریاغفوری و میثم‌مجیدی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد با این حال استقلال تیم پرمهره‌ای است که می‌تواند با حضور هوادارانش در ورزشگاه آزادی پیروز شود. استقلال بعد از ۳ برد متوالی مقابل فولاد خوزستان متوقف شد و اکنون به دنبال چهارمین برد خود مقابل شاگردان فراز کمالوند هستند تیمی که در رده سیزدهم جدول است و ۶ مساوی در کارنامه دارد. بعید است گسترش بتواند از استقلال در تهران امتیاز بگیرد. استقلال شانس صعود تا رده سوم جدول را در این هفته دارد.