واردات بی‌رویه، شکر داخلی را بدون مشتری می‌گذارد

واردات بی‌رویه، شکر داخلی را بدون مشتری می‌گذارد عضو هیأت رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این‌که ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزارتن در سال نیاز به واردات شکر داریم، گفت: ماندن شکر داخلی بر روی دست کارخانه دار نتیجه واردات بی‌رویه است. به گزارش خانه ملت، جلال‌محمودزاده درباره وضعیت محصول شکر در […]

واردات بی‌رویه، شکر داخلی را بدون مشتری می‌گذارد

عضو هیأت رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این‌که ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزارتن در سال نیاز به واردات شکر داریم، گفت: ماندن شکر داخلی بر روی دست کارخانه دار نتیجه واردات بی‌رویه است.

به گزارش خانه ملت، جلال‌محمودزاده درباره وضعیت محصول شکر در کشور، گفت: برخی از سال‌ها علی‌رغم این‌که ۳۰۰ هزارتن در سال نیاز به واردات شکر داریم تا ۳ میلیون تن نیز شاهد واردات شکر به کشور بوده‌ایم.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد؛ واردات بی‌رویه شکر موجب می‌شود شکر داخلی بدون مشتری نزد کارخانه‌دار داخلی بماند و این درحالی است که زمانی که شکر داخلی به علت واردات بی‌رویه فروش نرود، بدیهی است که کارخانه‌داران نیز نمی‌تواند بهای چغندرکاران را در زمان مقرر پرداخت کنند.

محمودزاده افزود: برخی کارخانه داران شکر در مقاطعی به جای بهای چغندرقند به کشاورز می‌دادند و کشاورز هم با توجه به این‌که توان فروش بهینه محصول را در بازار ندارد، در این راستا نیز متضرر می‌شود.

 

عضو هیأت رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این‌که ۲۰۰الی ۳۰۰ هزارتن نیاز امروز ما به واردات شکر درسال است، گفت: برای فروش شکر داخلی در بازار در زمان مناسب و پرداخت به موقع بهای چغندرقندکاران باید واردات بی‌رویه شکر مانند سال‌های گذشته تکرار نشود.