مشکلات بانکی اقتصاد را به خواب می‌برد

مدیرعامل بانک قوامین مشکلات بانکی اقتصاد را به خواب می‌برد مدیرعامل بانک قوامین گفت: مدیریت کلان بانک توجه به تحقق آرمان‌های نظام پولی کشور را مدنظر دارد. به گزارش مناقصه‌مزایده، غلامحسن تقی نتاج در حاشیه سفر استانی به فارس در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر شیراز با بیان مطلب فوق گفت: […]

مدیرعامل بانک قوامین

مشکلات بانکی اقتصاد را به خواب می‌برد

مدیرعامل بانک قوامین گفت: مدیریت کلان بانک توجه به تحقق آرمان‌های نظام پولی کشور را مدنظر دارد.

به گزارش مناقصه‌مزایده، غلامحسن تقی نتاج در حاشیه سفر استانی به فارس در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر شیراز با بیان مطلب فوق گفت: دلیل این امر که حجم سپرده‌های قرض‌الحسنه سال به سال کم‌تر می‌شود، عملکرد برخی بانک‌ها در خصوص توجه به سود و منتفع شدن از این گونه سپرده‌ها است.

دکتر نتاج با اشاره به این‌که سپرده‌های قرض‌الحسنه بانک صرف کارکنان ناجا می‌شود افزود: ۹۵درصد سپرده‌های بانک‌ها از نوع سپرده‌های سرمایه‌گذاری است در حالی که سود مورد انتظار سپرده‌گذاران در کشور بالای ۲۰درصد است، البته نمی‌توان سود مورد انتظار ذی‌نفعان را یک دفعه کاهش داد.

وی ادامه داد: بانک‌ها باید شرکت محور و اقتصاد تولید محور باشد، این موضوع مدنظر نظام پولی است از این طریق می‌توان از وضعیت کنونی عبور و مرحله به مرحله امور را اصلاح کرد. این همان دیدگاه شهید صدر و شهید مطهری و سایر بزرگان اسلام در خصوص اقتصاد است.

 

مدیرعامل بانک، مجموعه بانک قوامین را آماده خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم شریف ایران دانست و افزود: بخش قابل توجهی از نقد‌ها باید داخل قوانین و مقررات برود و بانک‌ها نیز مکلف به اجرای قوانین هستند.