پایان ۱۹ سال زندگی قاتل فراری با ماسک آلودگی هوا

پایان ۱۹ سال زندگی قاتل فراری با ماسک آلودگی هوا معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که ۱۹ سال پیش در پی اختلاف مالی با برادرش اقدام به آتش زدن خانه و قتل همسر برادرش کرده بود. به گزارش ایسنا، در تاریخ ۱۹ آبان ماه امسال فردی […]

پایان ۱۹ سال زندگی قاتل فراری با ماسک آلودگی هوا

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی خبر داد که ۱۹ سال پیش در پی اختلاف مالی با برادرش اقدام به آتش زدن خانه و قتل همسر برادرش کرده بود.

به گزارش ایسنا، در تاریخ ۱۹ آبان ماه امسال فردی با دستور نیابت قضایی از شعبه ۱۱۰۱ دادگاه کیفری دو تهران به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و در اظهاراتش گفت که برادرم به نام رحیم.ص متولد ۱۳۴۶ به اتهام آتش‌سوزی منجر به جنایت تحت تعقیب قرار دارد و در خصوص شکایت خود از برادرش به‌ کارآگاهان گفت: حدود ۱۹ سال پیش، برادرم با به آتش کشیدن خانه‌ام باعث شد تا همسر ۲۰ ساله‌ام به نام رحیمه به علت سوختگی ۹۵ درصد جان خود را از دست بدهد و خود من نیز دچار سوختگی ۵۵ درصدی شده و چشم چپ خودم را از دست دادم.

شاکی پرونده در ادامه شکایتش به‌ کارآگاهان گفت: شب حادثه و پس از پایان آتش‌سوزی، بقایای به جای مانده از یک خودرو سواری در محل آتش‌سوزی باقی مانده بود که بنا بر نظریه آتش‌نشانی، منشأ آتش‌سوزی و انفجار از داخل آن بود که در ادامه و با بررسی ارکان هویتی خودرو، پلیس اعلام کرد که خودرو متعلق به برادرم رحیم بوده و از همان تاریخ تاکنون برادرم ناپدید شده است؛ طی این مدت اقدامات زیادی برای دستگیری برادرم انجام شد اما هیچ اثر و نشانی از وی وجود ندارد.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که رحیم.ص طی این مدت با هویت‌های مختلف در تهران زندگی می‌کرده و تا حدود یک سال پیش نیز در یک مرکز تهیه غذا مشغول به‌کار بوده اما در حال حاضر در آنجا مشغول به‌کار نیست.

در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم با شناسایی مخفیگاه رحیم.ص در منطقه بریانک، در تحقیقات نامحسوس اطلاع پیدا کردند که متهم طی این مدت متأهل شده و در حال حاضر نیز دارای دو دختر دوقلوی ۸ ساله است، در نهایت رحیم در حین خروج از مخفیگاهش در منطقه بریانک و در حالیکه صورتش را با ماسک آلودگی هوا پوشانده بود، در تاریخ سوم آذر ماه دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

رحیم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتاً به آتش زدن منزل برادرش اعتراف کرد و انگیزه خود از اقدامش را داشتن اختلاف مالی با برادرش در خصوص تأسیس یک شرکت تولیدی پوشاک اعلام کرد و مدعی شد که گمان می‌کرده در زمان آتش زدن خانه برادرش، کسی داخل خانه نیست.

متهم در خصوص شب حادثه به‌کارآگاهان گفت: پس از تهیه چندین کپسول گاز، آن‌‌ها را در صندوق عقب خودرو شخصی خود قرارداده و به نزدیکی محل سکونت برادرم رفتم؛ شب حادثه، شاهد خارج شدن برادرم به همراه اعضای خانواده‌‌اش از داخل خانه بودم و منتظر ماندم تا محل آرام شود، در همین مدت زمان، داخل ماشین خوابم برد و پس از بیدار شدن ماشین را به نزدیکی منزل برادرم برده و پس از تخریب شیشه پنجره، شیلنگ‌های متصل به کپسول‌های گاز را به داخل خانه انداختم و اقدام به روشن کردن آتش کردم که ناگهان همه جا آتش گرفت و خودم نیز دچار سوختگی شدم اما موفق به خارج شدن از محل شدم.

متهم در ادامه مدعی شد: پس از آتش زدن خانه برادرم، به تهران آمده و طی این مدت به واسطه عدم ارتباط با هیچ‌کدام از بستگان و اعضای خانواده، اطلاع نداشتم که در آن آتش‌سوزی، همسر برادرم فوت کرده است.

متهم در خصوص ازدواج خود در تهران نیز گفت: پس از گذشت ۱۰ سال از موضوع آتش زدن خانه برادرم، ازدواج کردم و در حال حاضر نیز دو دختر دوقلو دارم، طی این مدت، هر بار که از سوی همسرم یا خانواده‌‌اش در خصوص اعضای خانواده و بستگانم سؤال می‌شد، عنوان می‌کردم که با آن‌‌ها اختلاف شدیدی دارم و آن‌‌ها نیز پس از گذشت مدتی دیگر سؤالی در این خصوص نمی‌کردند.

متهم در خصوص استفاده مداوم از ماسک آلودگی هوا نیز به‌کارآگاهان گفت: ۱۹ سال است که برای شناسایی نشدن، از ماسک آلودگی هوا استفاده می‌کنم اما سرانجام دستگیر شدم.

 

براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، کارآگاه حمیدمکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به رسیدگی به پرونده در شعبه ۱۱۶ دادگاه کیفری تبریز و با توجه به ارتکاب جنایت در شهرستان تبریز، متهم برای ادامه رسیدگی به پرونده در اختیار مقام قضایی تبریز قرار گرفت.