سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری آمازون در غرب آسیا!

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری آمازون در غرب آسیا! سایت آمازون که بزرگ‌‌‌ترین ارایه‌دهنده خدمات فروش آنلاین انواع کالا و محصولات در جهان محسوب می‌شود قصد دارد با خرید سایت خرده فروشی سوق (بازار) یک میلیارد دلار در منطقه غرب آسیا هزینه کند. به گزارش مهر به نقل از بلومبرگ، این سایت که از جمله سایت‌های […]

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری آمازون در غرب آسیا!

سایت آمازون که بزرگ‌‌‌ترین ارایه‌دهنده خدمات فروش آنلاین انواع کالا و محصولات در جهان محسوب می‌شود قصد دارد با خرید سایت خرده فروشی سوق (بازار) یک میلیارد دلار در منطقه غرب آسیا هزینه کند.

به گزارش مهر به نقل از بلومبرگ، این سایت که از جمله سایت‌های موفق خرده فروشی آنلاین در منطقه و به خصوص در میان کشورهای عربی است، مورد توجه آمازون قرار گرفته و این شرکت آمریکایی قصد دارد کنترل کامل آن را در دست بگیرد. هر چند مذاکرات در این زمینه هنوز ادامه دارد و قرارداد نهایی میان دو طرف منعقد نشده است.

مدیران سایت سوق از شرکت Goldman Sachs Group Inc. برای یافتن خریدارانی برای سهام خود کمک خواسته‌اند و مدتی بود که زمزمه‌هایی از سوی سرمایه‌گذاران اصلی سوق برای فروش آن شنیده می‌شد.

ارزش محصولاتی که این سایت به مشتریان خود در عربستان، امارات و مصر به صورت آنلاین به فروش می‌رساند، بیش از ۱٫۵ میلیون دلار است و سرمایه‌گذاری انجام شده در آن تا ماه فوریه بالغ بر ۲۷۵ میلیون دلار بوده است.

 

گفته می‌شود با توجه به این‌که انجام پرداخت‌های آنلاین در منطقه غرب آسیا با استفاده از کارت‌های اعتباری چندان معمول نیست، آمازون در تلاش برای استفاده از روش‌های دیگری مانند صدور کارت‌های پیش پرداخته یا دریافت هزینه کالا‌‌‌ها در محل تحویل است.