شاخص قیمت مسکن به زودی در بورس کالا طراحی می‌شود

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران شاخص قیمت مسکن به زودی در بورس کالا طراحی می‌شود معرفی و طراحی شاخص مسکن به کمک سامانه معاملات اتحادیه املاک، می‌تواند بازار مسکن را شفاف کرده و به مردم و سرمایه‌گذاران هم علامت‌‌‌ها و سیگنال‌های درستی از روند فعلی و آینده بازار مسکن ارایه ‌دهد. به گزارش «پایگاه خبری […]

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران

شاخص قیمت مسکن به زودی در بورس کالا طراحی می‌شود

معرفی و طراحی شاخص مسکن به کمک سامانه معاملات اتحادیه املاک، می‌تواند بازار مسکن را شفاف کرده و به مردم و سرمایه‌گذاران هم علامت‌‌‌ها و سیگنال‌های درستی از روند فعلی و آینده بازار مسکن ارایه ‌دهد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران از طراحی شاخص قیمت مسکن در بورس کالا خبر داد و گفت: بسترهای لازم برای طراحی شاخص قیمت مسکن در بورس کالای ایران وجود دارد و براساس مذاکرات انجام شده به زودی این شاخص برای نشان دادن میانگین قیمت مسکن در سطح کشور در بورس کالا طراحی می‌شود.

حسام عقبایی، رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران در خصوص آخرین وضعیت طراحی شاخص مسکن در بورس کالا گفت: مذاکرات لازم برای طراحی شاخص مسکن با بورس کالای ایران که بیانگر روند قیمت و سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن خواهد بود، انجام شده و به زودی این شاخص برای مسکن بر تابلوی بورس نقش می‌بندد.

وی با بیان این‌که بورس کالا قصد ندارد به حوزه خرید و فروش مسکن وارد شود، افزود: مسکن یک کالای غیرهمگن بوده و ارایه آن در بورس کالا امکان‌پذیر نیست اما بورس کالا در حوزه قیمت گذاری می‌تواند شاخص قیمت منطقه‌ای و شهری برای مسکن تعیین کند تا متوسط قیمت مسکن در نقاط مختلف شهر برای مردم شفاف و روشن شود.

عقبایی اظهار کرد: در این راستا مذاکراتی برای طراحی شاخص مسکن با بورس کالا صورت گرفته و کار عملیاتی و رسمی در حال کلید خوردن است که با توجه به وجود بسترهای لازم در بورس کالا، این شاخص به زودی طراحی می‌شود.

 

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران با تأکید بر این‌که جلسات مشترکی با مدیرعامل بورس کالا برگزار خواهد شد، به مزیت‌های طراحی شاخص مسکن اشاره کرد و گفت: معرفی و طراحی شاخص مسکن به کمک سامانه معاملات اتحادیه املاک، می‌تواند بازار مسکن را شفاف کرده و به مردم و سرمایه‌گذاران هم علامت‌‌‌ها و سیگنال‌های درستی از روند فعلی و آینده بازار مسکن ارایه ‌دهد.