نمی‌توانیم برخی شروط بیمه‌های اتکایی خارجی را قبول کنیم

مدیرعامل بیمه مرکزی نمی‌توانیم برخی شروط بیمه‌های اتکایی خارجی را قبول کنیم رییس‌کل بیمه مرکزی گفت: پوشش بیمه اتکایی هنوز کامل نشده است و بیمه‌های اتکایی دنیا هنوز اصرار دارند در قراردادهای خود مواردی را بیاورند که ما نمی‌توانیم آن را قبول کنیم. عبدالناصر همتی در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به این پرسش که […]

مدیرعامل بیمه مرکزی

نمی‌توانیم برخی شروط بیمه‌های اتکایی خارجی را قبول کنیم

رییس‌کل بیمه مرکزی گفت: پوشش بیمه اتکایی هنوز کامل نشده است و بیمه‌های اتکایی دنیا هنوز اصرار دارند در قراردادهای خود مواردی را بیاورند که ما نمی‌توانیم آن را قبول کنیم.

عبدالناصر همتی در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به این پرسش که رفع تحریم‌های بیمه کشتی‌‌ها در پسابرجام در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ گفت: این موضوع در دست انجام است و بیمه کشتیرانی‌‌ها و نفتکش‌‌ها نهایی شده‌اند.

وی افزود: هم‌اکنون تحریم بیمه اکثر نفتکش‌‌ها لغو شده و پوشش‌های بیمه‌ای بنادر کیش و قشم در بنادر آسیایی و اروپایی قبول شده‌اند و خودشان نیز توانسته‌اند پوشش‌‌ها را از کلوپ بین‌المللی کشتیرانی دریافت کنند.

رییس کل بیمه مرکزی با تأکید بر این‌که چیزی به عنوان تحریم بین‌المللی نفتکش‌‌ها نداریم، گفت: براساس اعلام سایت رسمی دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC)، تمامی مدیران، شرکت‌ها و کلیه کشتی‌های ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از لیست تحریم‌ها خارج شدند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بیمه ایران با توجه به این‌که لیدر بازار بیمه است، توانسته با شرکت‌های جهانی ‌نیز جوینت شود و در از پروژه‌های بین‌المللی مشارکت داشته باشد؟، اظهارداشت: بله، در بیمه‌های مهم مانند، بیمه آتش‌سوزی و برخی از پوشش‌های بیمه‌ای هواپیما و انرژی، بیمه ایران پیشتاز و لیدر است اما پوشش بیمه اتکایی هنوز کامل نشده و بیمه‌های اتکایی دنیا هنوز اصرار دارند در قراردادهای خود مواردی را بیاورند که ما آن را نمی‌پذیریم.

رییس کل بیمه مرکزی افزود: با توجه به این‌که ترامپ رییس‌جمهور شده است پیش‌بینی دقیقی نمی‌توان از آینده داشت و باید دید چه اقدامی می‌کند.

 

وی در پاسخ به این‌که چشم‌انداز صنعت بیمه را چگونه می‌بینید؟ گفت: ما به دنبال توسعه صنعت بیمه هستیم. برجام نیز تأثیرات مثبتی داشته و روند پوشش‌های صنعت بیمه نیز در حال افزایش است.