هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر، پولی برای بودجه عمران نمی‌گذارد

 عضو کمیسیون تلفیق هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر، پولی برای بودجه عمران نمی‌گذارد عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: معمولاً پول را به اجتناب‌ناپذیر‌ها یعنی به بودجه جاری می‌دهیم لذا پولی برای تحقق بودجه عمرانی باقی نمی‌ماند. احمدامیرآبادی، نماینده مردم قم در مجلس و عضو کمیسیون تلفیق در گفت‌وگو با ایلنا درباره این که هزینه جاری دولت در ۵ […]

 عضو کمیسیون تلفیق

هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر، پولی برای بودجه عمران نمی‌گذارد

عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: معمولاً پول را به اجتناب‌ناپذیر‌ها یعنی به بودجه جاری می‌دهیم لذا پولی برای تحقق بودجه عمرانی باقی نمی‌ماند.

احمدامیرآبادی، نماینده مردم قم در مجلس و عضو کمیسیون تلفیق در گفت‌وگو با ایلنا درباره این که هزینه جاری دولت در ۵ ماهه اول ۲۴ درصد رشد داشته و عدم تحقق بودجه عمرانی گفت: دلیل این امر این است که روز به روز دولت فربه می‌شود وقتی هزینه‌های دولت بالا می‌رود و تمرکزگرایی اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به این که مدیریت یکپارچه شهری باید اتفاق بیفتد و برخی امور به شهرداری سپرده شود، افزود: ما دوست داریم قدرت دست خود ما باشد حال آن‌که با این رویه امکان تحقق بودجه وجود ندارد.

امیرآبادی میزان بودجه در نظر گرفته برای بودجه عمرانی را نادرست دانست و تصریح کرد: از ابتدا هم گفته‌ایم با وضعیت کنونی بودجه قطعاً با کسری مواجه می‌شویم چون منابع درآمدی که پیش‌بینی می‌شود، مطمئن نیست و تحقق آن بسیار سخت است.

 

وی خاطرنشان کرد: معمولاً پول را به اجتناب ناپذیر‌ها یعنی به بودجه جاری می‌دهیم، لذا پولی برای تحقق بودجه عمرانی باقی نمی‌ماند.