دانمارک روی فازهای پارس‌جنوبی حساب ویژه باز کرد

دانمارک روی فازهای پارس‌جنوبی حساب ویژه باز کرد سفیر کشور دانمارک در ایران پس از بازدید از طرح‌های درحال توسعه پارس‌جنوبی گفت: از دیدن پیشرفت‌های صورت گرفته در پارس‌جنوبی شگفت‌زده شدم. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، دنی عنان پیشرفت‌های صورت گرفته از سوی ایران در توسعه میدان […]

دانمارک روی فازهای پارس‌جنوبی حساب ویژه باز کرد

سفیر کشور دانمارک در ایران پس از بازدید از طرح‌های درحال توسعه پارس‌جنوبی گفت: از دیدن پیشرفت‌های صورت گرفته در پارس‌جنوبی شگفت‌زده شدم.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، دنی عنان پیشرفت‌های صورت گرفته از سوی ایران در توسعه میدان گازی پارس‌جنوبی را خیره‌کننده توصیف کرد و گفت: تحت‌تأثیر تمام آنچه که شما در منطقه پارس‌جنوبی و در فازهای مختلف انجام می‌دهید قرار گرفتم.

او افزود که در ابتدای ورود به پارس‌جنوبی انتظار دیدن چنین شرایطی را نداشته اما به گفته او پس از مشاهده این وضعیت بسیار شگفت‌زده شده است.

سفیر دانمارک در ایران ادامه داد: تمام نمایندگان شرکت‌هایی که امروز در بازدید از منطقه پارس‌جنوبی حاضر بودند هم تحت‌تأثیر این فعالیت‌ها قرار گرفته‌اند.

سفیر کشور دانمارک در ایران با بیان این‌که وزارت نفت و شرکت‌های ایرانی توانایی‌ها و قابلیت‌های زیادی در بخش انرژی دارند، حضور شرکت‌های دانمارکی در پارس‌جنوبی را فرصت طلایی آنها برای آغاز همکاری با ایران در زمینه‌های مختلف به ویژه در بخش سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی و انتقال تکنولوژی برشمرد.

عنان با شاره به این‌که فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری و آغاز فعالیت در ایران وجود دارد گفت: شرکت‌های فعال در بخش انرژی این کشور علاقه‌مند به حضور و سرمایه‌گذاری در میدان پارس‌جنوبی هستند.

سفیر دانمارک در ایران عنوان کرد: سرمایه‌گذاری در بازار انرژی ایران مزیت رقابتی دارد، چرا که هزینه استخراج نفت و گاز در این بازار، به مراتب کم‌تر از آن چیزی است که این شرکت‌ها در دریای شمال انجام می‌دهند.

به گفته عنان فعالیت‌های حفاری و استخراج نفت و گاز در این منطقه شرایط بهتری دارد و همین امر شرکت‌های بین‌المللی زیادی را مجاب کرده است تا علاقه‌مند به حضور و سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز ایران باشند.

او با اشاره به این که شرکت‌های دانمارکی تجارب، توانایی‌ها و امکانات زیادی در زمینه نفت و گاز دارند و با بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی در حال همکاری هستند افزود: ما و شرکت‌های دانمارکی امیدوار هستیم که در آینده بتوانیم در خصوص توسعه میدان پارس‌جنوبی با ایران همکاری کنیم.

 

سفیر دانمارک به حضور و بازدید ۵ شرکت فعال در بخش انرژی این کشور از طرح‌های گازی منطقه پارس‌جنوبی اشاره کرد و گفت: خوشحالم که فرصت بازدید از فاز‌ها و پالایشگاه‌های گازی منطقه فراهم شد. این فرصت بسیار خوبی برای شرکت‌های ما بود تا بتوانند با شنیدن توضیحات کارشناسان شرکت نفت و گاز پارس، آشنایی بیش‌تری نسبت به منطقه و این شرکت پیدا کنند.