آغاز عملیات اجرایی پالایشگاه آبادان با همکاری چینی‌ها

معاون شرکت پالایش و پخش خبر داد آغاز عملیات اجرایی پالایشگاه آبادان با همکاری چینی‌ها معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به توافق ایران و ساینوپک چین برای توسعه پالایشگاه آبادان اظهارکرد: عملیات اجرایی این طرح نفتی توسط چینی‌‌ها در ماه جاری آغاز می‌شود. شاهرخ خسروانی در گفت‌وگو با ایسنا، با […]

معاون شرکت پالایش و پخش خبر داد

آغاز عملیات اجرایی پالایشگاه آبادان با همکاری چینی‌ها

معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به توافق ایران و ساینوپک چین برای توسعه پالایشگاه آبادان اظهارکرد: عملیات اجرایی این طرح نفتی توسط چینی‌‌ها در ماه جاری آغاز می‌شود.

شاهرخ خسروانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که تفاهم نهایی با ساینوپک انجام شده است، اظهارکرد: حدود دو هفته قبل نماینده این شرکت در ایران بود، امضا‌ها انجام شد و این تفاهمنامه مراحل نهایی خود را طی می‌کند. مشکل در اجرای این تفاهمنامه وجود ندارد و عملیات اجرایی آن در ماه جاری آغاز می‌شود. این پروژه به صورت EPC (مهندسی، خرید و ساخت) است و مراحل مهندسی آن از چند ماه قبل آغاز شده و رو به تکمیل است.

وی در مورد هدف اجرای پروژه مذکور توضیح داد: هدف کلان اجرای این پروژه تجهیز ظرفیت پالایشگاه آبادان و ساخت پالایشگاهی است که با استانداردهای روز دنیا مطابقت داشته باشد. همچنین برخی از واحدهای پالایشگاه آبادان که برای دهه قبل است برچیده می‌شود و میزان نفت کوره این پالایشگاه آبادان به کم‌تر از ۲۵ درصد می‌رسد. از سوی دیگر همه فرآورده‌های این پالایشگاه شامل بنزین، گازوئیل، نفت سفید، گاز مایع و… بعد از اتمام پروژه استاندارد روز دنیا را خواهند داشت.

معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران بازه زمانی اجرای این پروژه را حدود ۳ سال و نیم عنوان کرد و گفت: احتمالاً این پروژه در سال ۱۳۹۹ به پایان برسد.