استیضاح آخوندی چاره کار نیست

دبیر کمیسیون عمران استیضاح آخوندی چاره کار نیست دبیر کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که استعفا یا استیضاح وزیر راه و شهرسازی در این شرایط به صلاح نیست، گفت: مجلس در یک هفته گذشته تعطیل بوده و جمع‌آوری امضا برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی خارج از رویه رسمی بوده است. شادمهرکاظم‌زاده در گفت‌و‌گو با […]

دبیر کمیسیون عمران

استیضاح آخوندی چاره کار نیست

دبیر کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که استعفا یا استیضاح وزیر راه و شهرسازی در این شرایط به صلاح نیست، گفت: مجلس در یک هفته گذشته تعطیل بوده و جمع‌آوری امضا برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی خارج از رویه رسمی بوده است.

شادمهرکاظم‌زاده در گفت‌و‌گو با ایلنا؛ با اشاره به بحث جمع‌آوری امضا از سوی نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی، گفت: هفته گذشته مجلس شورای اسلامی تعطیل بوده است و روند جمع‌آوری امضا‌‌ها قطعاً خارج از رویه و به‌طور غیررسمی بوده است.

وی ادامه داد: قطعاً در جلسه ۱۴ آذرماه، تعداد امضاهای جمع‌آوری شده برای موضوع استیضاح وزیر راه و شهرسازی مشخص می‌شود و آنچه که از تعداد امضا‌‌ها حرف می‌زنند، گمانه‌زنی است.

دبیر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که نباید بر وقوع هر سانحه‌ای به سمت استیضاح وزیر برویم، گفت: هر چند که استیضاح وزرا حق مجلس است و همه برای وقوع سانحه برخورد دو قطار تبریز-مشهد و سمنان- مشهد متأسف هستیم و این سانحه ضایعه بزرگی برای ملت ایران است؛ اما درباره استیضاح وزیر راه و شهرسازی نباید عجله کرد و باید منتظر اعلام بررسی‌های کمیته حقیقت‌یاب بمانیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به استعفای مدیرعامل راه‌آهن از سمت خود، اظهار داشت: در بررسی‌های اولیه اعلام شده است که علت بروز سانحه ریلی در ایستگاه هفت‌خوان دخالت نابه‌جای نیروی ctc در سیستم کنترل هوشمند قطار بوده است، البته باید منتظر اعلام نهایی کمیسیون عالی سوانح ریلی باشیم. هر چند که تقصیری به‌طور مستقیم متوجه مدیرعامل راه‌آهن نبود اما وی به دلیل مسؤولیت اجتماعی از سمت خود استعفا داد.

کاظم‌زاده افزود: عذرخواهی آقای پورسیدآقایی، معاون وزیر راه و شهرسازی نشانه خوبی است و نشان از این دارد که مدیران به مسؤولیت اجتماعی خود واقف هستند. این استعفا می‌تواند زنگ خطری برای تمام مدیران باشد که با هر موقیعت شغلی که دارند باید در صورت اثبات کوتاهی و قصور آمادگی کناره‌گیری از سمت خود را داشته باشند.

دبیر کمیسیون عمران با بیان این‌که این اقدام مدیرعامل راه‌آهن اشاعه دهنده فرهنگ عذرخواهی مدیران از مردم می‌شود، ادامه داد: در پی این سانحه یکی از مدیران از سمت خود استعفا داد و معتقدم نباید سایر مدیران را درگیر کرد و البته حذف وزیر راه و شهرسازی در این شرایط به صلاح نیست.

 

وی با بیان این‌که استیضاح وزیر راه و شهرسازی چاره کار نیست، ادامه داد: برای تصمیم‌گیری درباره استیضاح آخوندی باید منتظر اعلام نتایج نهایی کمیته حقیقت‌یاب بود اما معتقدم با بروز هر سانحه‌ای نباید برای حذف مدیران عجله کنیم.