افزایش صددرصدی حجم حمل و نقل هوایی دردولت یازدهم

وزیر راه و شهرسازی گفت: حجم حمل و نقل هوایی در بخش‌های مختلف این حوزه در طول فعالیت دولت تدبیر و امید به میزان  صددرصد افزایش یافته است. عباس آخوندی در مراسم بهره‌برداری از چند جاده در جنوب خراسان رضوی و در جمع مسؤولان شهرستان‌های گناباد و بجستان افزود: توسعه ناوگان حمل و نقل مهم‌ترین […]

وزیر راه و شهرسازی گفت: حجم حمل و نقل هوایی در بخش‌های مختلف این حوزه در طول فعالیت دولت تدبیر و امید به میزان  صددرصد افزایش یافته است.

عباس آخوندی در مراسم بهره‌برداری از چند جاده در جنوب خراسان رضوی و در جمع مسؤولان شهرستان‌های گناباد و بجستان افزود: توسعه ناوگان حمل و نقل مهم‌ترین رویکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت تدبیر و امید است که به موفقیت‌های خوبی نیز در این بخش دست یافته‌ایم.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود با افزایش ارتباط و اتصال شبکه‌های حمل و نقل با کشورهای همسایه و گسترش محورهای ارتباطی سهم تجارت ایران در عرصه‌های بین‌المللی از نظر کمی و کیفی توسعه یابد.

وزیر راه و شهرسازی اتصال شبکه حمل و نقل از خلیج‌فارس تا چین را اقدام‌های مهم در دست انجام اعلام و بیان کرد: میزان حمل و نقل بار از طریق شهرستان خواف در خراسان رضوی به افغانستان از دو میلیون تن در ۸ ماه پارسال به ۲٫۷ میلیون تن در مدت مشابه امسال افزایش یافت.

وی گفت: با وجود وضعیت سخت اقتصادی کشور با تأمین اعتبار لازم طرح‌های عمرانی در بخش حمل و نقل و راه و شهرسازی در سطح ملی با قوت در حال اجرا است.

فرماندار گناباد هم در این مراسم گفت: این شهرستان با توجه موقعیت جغرافیایی از ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه حمل و نقل برخوردار است و با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان از این پتانسیل‌ها برای توسعه منطقه و از جمله گردشگری بهره گرفت.

محمدعلی‌نبی‌پور به فاصله ۵۰ کیلومتری گناباد با خط ریلی اشاره و بیان کرد: با اختصاص اعتبار لازم و اتصال این شهرستان به ناوگان ریلی گام مؤثری برای توسعه حمل و نقل برداشته می‌شود.

وی همچنین خواستار تخصیص اعتبار بهسازی جاده فردوس‌-گناباد-تایباد شد و گفت: این جاده بندرعباس را ۱۳۰ کیلومتر به معبر مرزی دوغارون نزدیکتر می‌کند و نقش مهمی در توسعه مبادلات تجاری منطقه‌ای دارد.

با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره‌برداری از قطعه دوم محور دو بانده گناباد به مه‌ولات و بجستان به فردوس در مجموع به طول ۱۶ کیلومتر و صرف اعتبار ۲۳۵ میلیارد ریال آغاز شد.

 

شهرستان‌های گناباد و بجستان به ترتیب در فاصله ۲۸۷ و ۲۷۸ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.