جدول تحویل واحدهای مسکن مهر پردیس تا هفته بعد مشخص می‌شود

عضو هیأت مدیره شرکت عمران شهر پردیس با بیان این‌که تا هفته آینده تاریخ و زمان واگذاری واحدهای مسکن مهر در این شهر نیز مشخص و اعلام می‌شود گفت: تلاش می‌شود سامانه هوشمند متقاضیان مسکن مهر پردیس که مدتهاست از دسترس خارج شده در آینده دوباره احیا شود. به گزارش فارس، رضا بابازاده در پاسخ […]

عضو هیأت مدیره شرکت عمران شهر پردیس با بیان این‌که تا هفته آینده تاریخ و زمان واگذاری واحدهای مسکن مهر در این شهر نیز مشخص و اعلام می‌شود گفت: تلاش می‌شود سامانه هوشمند متقاضیان مسکن مهر پردیس که مدتهاست از دسترس خارج شده در آینده دوباره احیا شود.

به گزارش فارس، رضا بابازاده در پاسخ به این سؤال که علی‌رغم وعده‌های داده شده و انتشار جزییات قیمت تمام شده مسکن مهر پردیس مثل فاز ۸ اما می‌بینیم که زمان تحویل این واحد‌ها اعلام نشده است، گفت: برای چند پروژه مسکن مهر که در اولویت قرار دارد تاریخ دقیق واگذاری را اعلام کردیم. اصرار بر این بود تا قیمت‌ها نهایی اعلام شود، ما نیز اعلام کردیم.

وی ادامه داد: درباره اطلاعیه جدیدی که برای قیمت نهایی فاز ۸ منتشر شده است نیز ظرف یک هفته آینده زمان تحویل پروژه‌ها را اعلام می‌کنیم.

*قیمت نهایی مسکن مهر به هیچ وجه تغییری نخواهد کرد

وی اضافه کرد: قیمت مسکن شهر پردیس نهایی شده است و حتی اگر زمان تحویل را هم منتشر نکنیم، قیمت‌ها تغییر نخواهد کرد و اراده ما هم بر این است که تغییری نکند.

بابازاده خاطرنشان کرد: البته قبلاً هم که قیمت‌ها را اعلام کرده و عنوان کرده بودیم که قیمت‌ها تغییری نخواهد کرد بنابراین تلاش کردیم که سهم آورده متقاضیان را تعدیل کنیم و سهم دولت و شرکت عمران را افزایش دهیم.

شرکت عمران پردیس‌ قیمت نهایی بقیه پروژه‌های فاز ۸ شهر جدید پردیس را اعلام کرد.

بنابراین گزارش هزینه ساخت واحد‌ها بسته به متراژ بین ۸۶ تا ۹۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سهم آورده متقاضیان نیز ۵۶ تا ۶۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شد.

مسؤولان پردیس و وزارت راه و شهرسازی پیش از این وعده کرده بودند زمان تحویل پروژه‌ها با انتشار جدول قیمت تمام شده اعلام شود، اما در جدول منتشر شده چنین چیزی مشاهده نمی‌شود و می‌توان گفت این موضوع ستون خالی جداول منتشر شده برای پروژه‌ها است.

*سامانه هوشمند متقاضیان مسکن مهر پردیس دوباره احیاء می‌شود

عضو هیأت مدیره شرکت عمران پردیس در پاسخ به این سؤال که بسیاری از متقاضیان مسکن مهر از در دسترس نبودن سامانه هوشمند متقاضیان مسکن مهر پردیس انتقاد دارند و عنوان می‌کنند با خروج سامانه از دسترس از جزییات واریز و مبلغ مانده حساب خود اطلاعی ندارند، گفت: در شهر پردیس با یک سری قراردادهایی مواجه هستیم که اصولی نبوده است و برخی قرارداد‌ها هنوز اعمال نشده و بلاتکلیف است بنابراین در سه ماه گذشته یکی از اقدامات ما این است که به این مسایل رسیدگی کنیم.

وی ادامه داد: یک پیمانکار قبلاً در رابطه با سامانه با شرکت عمران پردیس قرارداد داشت که چندان شفاف نبوده، بنابراین در حال حاضر هم وجود خارجی ندارد که ما بتوانیم این موضوع را دوباره احیا کنیم.

بابازاده ادامه داد: این موضوع جریان حقوقی دارد و تا بتوانیم آنرا در مسیر مشخصی قرار بدهیم زمان می‌برد، ولی سعی کردیم این خلأ را با اطلاع‌رسانی‌های مناسب و پیامک‌های ارسالی به متقاضیان پر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دنبال این هستیم که علی‌رغم وجود یک سری مسایل حقوقی این سامانه مجدداً در آینده احیا شود.

به گفته وی، به هر حال متقاضیان مسکن مهر اطلاعات خوبی از آورده و میزان واریزی خود دارند اما باید در آینده این سامانه هوشمند مجدداً احیا شود.

 

بر اساس این گزارش، پیش از این سامانه هوشمند مسکن مهر جزییات آورده متقاضیان و سود ناشی از خواب‌آورده‌ها را به نمایش می‌گذاشت که با خروج سامانه از دسترس در حال حاضر متقاضیان از مانده آورده خود و مبلغی که باید به عنوان مابه‌التفاوت بر این اساس بپردازند، بی‌اطلاعند.