بهره‌برداری کامل خطوط ۶ و۷ مترو تا پایان سال ۹۶

عضو هیأت رییسه شورای شهر تهران از بهره‌برداری کامل خط ۶ و ۷ مترو تا پایان سال ۹۶ خبر داد و گفت: با تکمیل این دو خط ۳ میلیون ظرفیت مسافر به ظرفیت فعلی مترو افزوده خواهد شد. ابوالفضل قناعتی در گفت‌و‌گو با مهر، با اشاره به توسعه و تکمیل خطوط نیمه تمام مترو اظهار […]

عضو هیأت رییسه شورای شهر تهران از بهره‌برداری کامل خط ۶ و ۷ مترو تا پایان سال ۹۶ خبر داد و گفت: با تکمیل این دو خط ۳ میلیون ظرفیت مسافر به ظرفیت فعلی مترو افزوده خواهد شد.

ابوالفضل قناعتی در گفت‌و‌گو با مهر، با اشاره به توسعه و تکمیل خطوط نیمه تمام مترو اظهار داشت: در حال حاضر تکمیل خطوط باقی مانده مترو در تهران از برنامه ۵ساله شهرداری تهران عقب است اما در ۷۰ جبهه کاری با بیش از ۱۲ هزار کارگر در زیرزمین مشغول توسعه خطوط باقی مانده هستیم.

عضو هیأت رییسه شورای شهر تهران افزود: در مجموع فعالیت در نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر در دو خط ۶ و ۷ متروی تهران ادامه دارد که به احتمال زیاد بخشی از ایستگاه‌های این دو خط تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد اما امیدواریم که کل خطوط تا پایان سال ۹۶ به‌طور کامل راه‌اندازی شود.

وی با تأکید بر ضرورت کمک دولت به توسعه و تجهیز خطوط مترو گفت: مهمترین نکته‌ای که در تکمیل خطوط مترو اهمیت دارد تأمین واگن‌های مترو است که این موضوع هم با کمک دولت قابل حل خواهد بود. خطوط آماده می‌شود و به هزار واگن قطار نیازمندیم.

قناعتی تصریح کرد: اگر هزار واگن قطار تأمین شود زمان حرکت قطار‌‌ها ۴ دقیقه می‌شود و اگر این میزان تأمین نشود هزینه‌هایی که برای تکمیل مترو شده بی‌نتیجه می‌ماند.

 

این عضو شورای شهر تهران با تأکید بر این‌که نگاه به توسعه حمل و نقل عمومی باید ملی باشد، گفت: با تکمیل خطوط ۶ و ۷ بیش از ۳ میلیون ظرفیت به ظرفیت فعلی مترو اضافه خواهد شد و از بار ترافیکی تهران می‌کاهد.